zpět

Galavečer Bojových umění

Kadaň - 7. prosince 2003

V nedělní podvečer (7. 12. 03) se sešli příznivci bojových umění v kulturním domě v Kadani, aby shlédli galavečer bojových umění a zajímavý doprovodný program. Celá akce byla velice reprezentativní. Přivítání účastníků provedli starostové dvou měst, Kadaně a Klášterce nad Ohří, ve kterých působí pořadatelský klub karate. Programem provázeli moderátoři rádia Agara a mezi hosty byl i bývalý kaskadér Zdeněk Srstka a herec Jiří Krtinář. Program zahájila módní přehlídka a hned po ní, jako protipól křehkosti vystoupení Kick boxu. Diváci shlédli celou škálu úderů, kopů a jejich nácviku. Následovalo Jiu Jitsu styl Goshindo, jehož představitelé prokázali, že není radno bojovníka tohoto stylu pokoušet. Jako další styl bylo Iaido v provedení mistra Aikido. Bylo jistě zajímavé pro diváky, ale pro ty kdo znají Iaido v provedení Vladimíra Hotovce, to nebylo to pravé. Další ukázka Aikido byla místy trochu neharmonická a útočníci lítali ve chvílích, kde ani žádná technika nebyla provedena. Vzhledem k charakteru celé akce bylo, ale cvičení Aikido přesto velice zajímavé. Přestávku opět vyplnila módní přehlídka. Někteří bojovníci "mírně" zalitovali, že sličné modelky předváděly pouze svrchní ošacení. Po přestávce bylo na programu Allkampf-Jitsu, jehož ukázku předvedl Demo Team AEKA s.c. Chomutov. Synchronní provedení první kata, Bunkai kata, základní sebeobranné techniky, obrany proti různým zbraním a tameši vari v jeho technickém a dynamickém provedení. Pro zpestření ukázky byla zmiňovaná sebeobrana proti různým zbraním předvedena s trochu humorným nádechem. Embu v provedení úřadujících Mistrů ČR nenechalo nikoho na pochybách, že před nimi stojí mistři svého oboru. Ukázka sebeobrany byla předvedena děvčaty v odvážném, atraktivním oblečení a připomněla divákům, zejména divačkám, jak je nutné být připraven/a. Ohlas diváků byl značný a Allkampf-Jitsu jistě získalo další příznivce. Následovaly další bojové styly. Dopady bambusových mečů na přilby a brnění zápasníků doprovázelo Kendo, svištění řetězů a řinčení zbraní zase Wu šu a Kung fu. Úlomky rozlámaných desek lítaly vzduchem po kopech vystupujících s Taekwon do. V závěru galavečera se představil místní klub karate s nádhernými katami a jejich aplikacemi s neméně efektním přerážením střešních tašek. Vrchol galavečera však patřil opět Allkampf-Jitsu a ukázce Team AEKA s.c. Chomutov Allkampf-Martixu. Diváci křičeli nadšením a gratulace aktérům se po skončení vystoupení jen hrnuly. Celkově působil galavečer velice vyrovnaně, výkony vystupujících byly nadprůměrně a byla i zachována důstojnost a tajuplnost bojových umění.

 

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ - zrušeno
Most

termín: 18.4.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

24. mistrovství ČR v AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 6.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek