zpět

9. Mistrovství České republiky v Allkampf-jitsu

Chomutov - 14. května 2005

V sobotu 14. května proběhla v Městské sportovní hale v Chomutově soutěž Mistrovství České republiky v bojovém umění Alkamf-Jitsu.

Již v pátek 13. května přijeli do Chomutova první účastníci nejvyšší soutěže AKJ v ČR. Ne že by byli tak nedočkaví (nebo možná i byli), ale pro některé kluby a školy je to do Chomutova, místa dějiště letošního mistrovství, přece jen pořádný kus cesty. Ostatní soutěžící včetně doprovodů začali zaplňovat prostory sportovní haly v sobotu před devátou hodinou ranní (registrace).

Při vstupu do haly vám na první pohled padla do oka informační tabule, na které byli uvedeni všichni soutěžící a rozpis pořadí, ve kterém do soutěže nastupovali („Okamžitě se  mi sevřel žaludek – Panebože! První…..“). Následoval pohled na slavnostně vyzdobenou halu, tři zápasiště (tatami) a myšlenka – A je to tu!

Ještě malý postřeh k dění kolem informační tabule. Bylo zajímavé sledovat nejen „šrumec“, který před ní vznikal, ale také reakce na zjištěné informace jak samotnými závodníky, tak jejich trenéry. Jedni se radovali, jaké mají bezva pořadí a soupeře a druzí z toho samého kolabovali. Všichni se různě srkali, vtipkovali, hledali a nenacházeli. Pak tabule osiřela a ožily šatny.

V 9:30 hodin bylo na programu slavnostní zahájení soutěží. Všichni již v kimonech nervózně popocházející, protahující se či poskakující, tváře s výrazem nezúčastněným, vystrašeným, ale i sebevědomým, kromě dětí – to jsou prostě nezmaři, ovšem všichni čekající na povel pro zformování se k slavnostnímu nástupu.

Konečně zazněl povel „Jame“. Závodníci byli pořadateli nasměrováni do správných formací, rozezněly se fanfáry a slavnostností zahájení začalo.

V úvodu pronesl na uvítanou pár povzbudivých slov Ing. Martin Matouš, prezident AKJ ČR. Představil ředitele soutěže pana Emila Fuliera a přivítal významné hosty, mezi které bezesporu patřila starostka města Chomutova paní Ing. Ivana Řápková. Upozornil přítomné na možnost shlédnutí unikátní výstavby bonsaí a kaligrafické tvorby v prostorách haly. Poděkoval sponzorům, bez jejichž přispění by nebylo možné tuto sportovní akci uskutečnit a v neposlední řadě představil rozhodčí, kteří při soutěži měli přísným a nekompromisním okem hodnotit celoroční snahu a kvalitu přípravy všech účastníků. V závěru popřál všem hodně zdaru, sportovních úspěchů, divákům zajímavou a kvalitní podívanou a připomněl, že po skončení soutěže proběhne losování platných vstupenek o cenu, kterou byl DVD přehrávač.

Poté předal slovo starostce města Chomutova Ing. Ivaně Řápkové.

Také ona popřála závodníkům hodně sportovních úspěchů i diváckou přízeň a fanouškům pěkné sportovní zážitky. S potěšením konstatovala, že tato sportovní událost se koná právě v době čtyřstého výroční svobodného královského města Chomutova a vyjádřila i svou radost ze skutečnosti, že právě Chomutov může nabídnout hodnotnou soutěž celorepublikového charakteru a navázat tak na mistrovství Evropy pořádané před pěti lety taktéž v Chomutově. Martin Matouš poděkoval paní starostce a oficiálně zahájil 9. mistrovství České republiky v Allkampf-Jitsu.

Jestliže před nástupem mezi sebou účastníci různě klábosili a probírali své možnosti a očekávání, tak po slavnostním zahájení nastal teprve ten správný cvrkot. Převážně děti viditelně znervózněly a přidaly na „volume“.

Trenéři byli v obležení. Nestíhali odpovídat na bezpočet otázek a podávat poslední informace.

Soutěž v kategorii dětí začala.

Děti soutěžily ve čtyřech kategoriích rozdělených podle technických stupňů, tzv. barevných pásů. Nejednoho diváka jistě překvapila šikovnost a umění dětí, které, až mají průměrný věk kolem 9 let, si dokázaly hravě poradit s náročnými chvatovými a přerážecími technikami. Takové přeskoční 6-ti klečících dětí a překopnutí (přeražení) 1,5 cm silné desky za letu je vynikajícím výkonem. Ale ani zvládnout dokonale katu nebo kombinaci není nic jednoduchého.

Přibližně po dvanácté hodině měly děti vše za sebou a na stupně vítězů stoupaly ty nejúspěšnější z nich. Úsměvy od ucha k uchu, blahopřání, nezbytná fotodokumentace. Zde se krásně projevila „rivalita“ mezi jednotlivými kluby a školami. Za velikého aplausu a povyku doprovázeli trenéři, ale i spolubojovníci své vítěze.

Samozřejmě poděkování a potlesk patřil i méně úspěšným závodníkům. Vždyť i oni se ctí hájili „barvy svého klubu“. Úžasná atmosféra, která v hale panovala, jistě přesvědčila všechny přítomné diváky o tom, že zúčastnění závodníci jsou nejen soupeři v soutěži, ale hlavně kamarádi a k úspěchu si blahopřejí.

Pro děti soutěž skončila a pořadatelům začaly perné chvilky.

Odpolední část, soutěž juniorů a seniorů, zahájila dvě exhibiční vystoupení. Nejdříve nám předvedl Demo tým pořadatelského AEKA sport klubu Chomutov průřez celým systémem Allkampf-Jitsu a potom vicemistr světa Lukáš Šeršeň předvedl své umění v kick boxu.

Soutěž juniorů a dospělých byla odstartována divácky nejatraktivnější  disciplínou „Embu“, což je boj obránce proti dvěma útočníkům. Představilo se celkem 5 týmů, které svými výkony vyvolaly bouřlivý potlesk celé sportovní haly.

Soutěžící pak pokračovali jednotlivými disciplínami – Katy/Kombinace, Randori, Tameši-vari.

Klání probíhala na všech třech kolbištích. Všichni s obrovským nasazením předváděli vše, co se naučili. Všichni se snažili zúročit spoustu dřiny a přesvědčit rozhodčí, že právě oni jsou ti nejlepší.

Nikdo nehleděl na modřiny, odřeniny, více či méně bolestivé naraženiny (a že všeho bylo bezpočet). Pro někoho bylo snažení úspěšné, pro někoho méně a ti nejlepší byli prostě nejlepší.

Ukázkou toho, že se jednalo opravdu o náročnou záležitost byl souboj, a to doslova, v kategorii D1 – ženy. Závodnice nastoupily na Kombinace/Katy. Předvedly své sestavy a po sečtení bodového ohodnocení bylo zjištěno, že závodnice Dana Dužeková (ŠBÚ Most) a Jana Kotršalová (SKP České Budějovice) dosáhly stejného počtu bodů na nejvyšší stupeň umístění v dané kategorii. To mělo za následek jediné, a to tzv. rozstřel.

Nastoupily tedy znovu, tentokrát na kombinaci. Ačkoliv se to zdá téměř neuvěřitelné, jejich souboj skončil opět nerozhodně. Následovat tedy další rozstřel. Výsledek? Nerozhodně. Nutno podotknout, že závodník je vyčerpán už po !odjetí“ jedné kombinace/katy. Natož pak po třech za sebou. Nebyl čas ani pořádně vydechnout a už se jelo znovu. Únava o sobě dávala vědět a nervová soustava jakbysmet. Po poradě rozhodčích nastoupily závodnice znovu a tentokrát obě najednou, aby 1. Katu Allkampf-Jitsu předvedly synchronně.

A konečný verdikt rozhodčích? Vítězem se stala jana Kotršalová.

K tomu ještě nutně podotknout, že před sebou měly Tameši – vari a Randori a vůbec žádný čas na vydechnutí.

Urputná tkání probíhala i na dalších tatami. Čas pádil a soutěž se chýlila ke svému závěru.

Body byly sečteny, medaile, poháry a diplomy rozdány. Halou se nesl potlesk pro vítěze i poražené.Slavnostní nástup. Poslední poděkování a blahopřání od Martina Matouše, které si také jistě oddechl od náročného konferování.

Poslední potřesení rukou, soutěž skončila. Závodníci se rozešli, nastoupila úklidová četa pořadatelského klubu.

Za chvilku už ani nebylo poznat, že zde „bojovalo“ 96 borců ze sedmi klubů celé České republiky, jejichž snažení přihlíželo a úžasnou atmosféru vytvářelo bezmála 400 návštěvníků.

„Zazvonil zvonec“ a 9tému mistrovství České republiky v Allkampf-Jitsu byl konec.

„Pozor, pozor – nepřehlédněte hlášení. Všichni jsou srdečně zváni k příjemnému posezení na Ranči u Matěje“… Takže? Konec až za chvilku.

Daša Tesařová

Výsledková listina

Kategorie A0

Pořadí Jméno Příjmení Věk Kyu Team
1 Jakub Herman 12 9 ŠBU Most
2 Jakub Frajt 11 9 ŠBU Louny
3 Ondřej Zach 11 9 ŠBU Most
4 David Rezek 11 9 ŠBU Louny
5 Martin Vaněk 10 9 AEKA CV
6 Petr Homola 9 9 AEKA CV
7 Tomáš Zdeněk 9 9 AEKA CV
8 Jakub Šiml 13 9 ŠBU Most
9 Jiří Pánek 12 9 AEKA CV
10 Patrik Tůma 13 9 ŠBU Most
11 Filip Kratochvíl 9 9 AEKA CV
12 Karel Fuchs 11 9 AEKA CV
13 Veronika Pecáková 8 9 AEKA CV
14 Patrik Jirák 12 9 ŠBU Most

Kategorie A1

Pořadí Jméno Příjmení Věk Kyu Team
1 Jindřich Kolář 13 7 SKP ČB
2 Josef Vrána 10 7 AEKA CV
3 Martin Voldřich 13 8 SKP ČB
4 Petr Randus 13 6 SKP ČB
5 Aleš Dix 10 7 AEKA CV
6 Jan Filip 13 6 SKP ČB
7 Michal Trykar 12 7 AEKA CV
8 Karel Drábek 7 7 ŠBU Most
9 Miroslav Boháč 10 7 AEKA CV
10 Viktor Greguš 8 7 ŠBU Most
11 Pavel Winkler 13 8 SKP ČB
12 Frederik Válek 11 8 AEKA CV
13 Patrik Foltýn 10 6 AEKA CV
14 Kristýna Tomková 13 8 SKP ČB
15 Patrik Tomka 10 8 SKP ČB
16 Jiří Tuček 9 7 SKP ČB

Kategorie A2

Pořadí Jméno Příjmení Věk Kyu Team
1 Martin Hartman 11 5 ŠBU Most
2 Jiří Snitilý 11 3 AKJ-Krnov
3 Martin Hermann ml. 13 2 SKP ČB
4 Jan Macher 11 5 AEKA CV
5 Lukáš Křížek 12 4 AEKA CV
6 Jan Soukup 11 5 AEKA CV
7 Jan Prachař 11 5 AEKA CV
8 Klaus Guske 12 5 AEKA CV
9 Walter Guske 11 4 AEKA CV
10 Martin Dung 12 5 AEKA CV
11 Tomáš Kouba 13 3 SKP ČB
12 Daniel Šedý 11 5 AEKA CV

Kategorie A3

Pořadí Jméno Příjmení Věk Kyu Team
1 Jitka Worapková 12 4 AEKA CV
2 Tereza Vargová 11 5 ŠBU Most
3 Markétka Válková 12 5 AEKA CV
4 Martina Mikulášková 11 5 AEKA CV

Kategorie JM1

Pořadí Jméno Příjmení Věk Kyu Team
1 Erik Laurich 14 1 ŠBU Most
2 Jiří Laštůvka 15 6 AKJ-Krnov
3 Jan Kameník 15 2 AEKA CV
4 Tomáš Möstl 14 8 Kobra Kladno
5 Vladimír Dlouhý 16 7 AEKA CV
6 Michal Žilka 13 5 AEKA CV
7 Michal Zeman 14 5 AEKA CV
8 Dominik Hasmanda 15 5 AKJ-Krnov
9 Martin Cendelín 13 5 AEKA CV
10 Tomáš Podolský 14 8 AEKA CV
11 Viktor Válek 14 9 AKJ-Krnov
12 Jan Birkuš 13 7 AEKA CV
13 Vít Listík 13 8 Kobra Kladno
14 Jiří Ehlich 13 9 AKJ-Krnov

Kategorie JW1

Pořadí Jméno Příjmení Věk Kyu Team
1 Adéla Hilšerová 16 2 AEKA CV
2 Lucie Veithová 14 4 SKP ČB
3 Jana Krausová 13 9 ŠBU Most
4 Alice Prokůpková 14 6 SKP ČB

Kategorie S1

Pořadí Jméno Příjmení Věk Kyu Team
1 Petr Gabriel 20 2.Dan AEKA CV
2 Pavel Mráz 19 1.Dan AEKA CV
3 Patrik Poc 18 1.Dan AEKA CV
4 Vít Leden 22 1.Dan AEKA CV
5 Jaroslav Hudák 19 1.Dan AEKA CV
6 Jan Pařík 17 1.Dan AEKA CV

Kategorie S2

Pořadí Jméno Příjmení Věk Kyu Team
1 Jan Michanek 26 8 AEKA CV
2 Petr Hnilička 23 4 SKP ČB
3 Tomáš Balík 20 3 TJ Karate NH
4 Michal Trapek 17 4 SKP ČB
5 Karel Holderik 27 2 ŠBU Most
6 Radek Sachr 21 7 ŠBU Louny
7 Martin Bartoš 19 4 TJ karate NH
8 Stanislav Hlaváček 20 5 AEKA CV
9 Jiří Novák 21 5 TJ karate NH
10 Aleš Hrách 17 9 Kobra Kladno
1 Petr Ullrich 17 7 ŠBU Louny
12 Pavel Volkman 28 2 ŠBU Most
13 Petr Valeš 27 5 Kobra Kladno
14 Ladislav Řehák 17 9 ŠBU Most
15 David Hasmanda 17 9 AKJ-Krnov
16 Tomislav Kořínek 20 6 AEKA CV
17 Miroslav Polák 18 6 Kobra Kladno

Kategorie D1

Pořadí Jméno Příjmení Věk Kyu Team
1 Radka Musilová 17 5 Kobra Kladno
2 Magda Pelechová 18 5 TJ karate NH
3 Jana Kotršalová 20 3 SKP ČB
4 Dana Dužeková 19 6 ŠBU Most
5 Blanka Hasilová 21 1 ŠBU Most
6 Jaroslava Grunclová 18 9 ŠBU Louny
7 Daša Tesařová 37 5 ŠBU Most

Kategorie M1

Pořadí Jméno Příjmení Věk Kyu Team
1 Petr Gabriel 20 2.Dan AEKA CV
  Jaroslav Hudák 19 1.Dan
  Vít Leden 22 1.Dan
2 Michal Trapek 17 4 SKP ČB
  Jana Kotršalová 20 3
  Petr Hnilička 23 4
3 Radka Musilová 17 5 Kobra Kladno
  Aleš Hrách 17 9
  Tomáš Möstl 14 8
4 Pavel Mráz 19 1.Dan AEKA CV
  Patrik Poc 18 1.Dan
  Jan Pařík 17 1.Dan
5 Lucie Veithová 14 4 SKP ČB
  Martin Hermann 13 2
  Tomáš Kouba 13 3

Soutěž nejúspěšnějších škol

Pořadí TEAM Body
1 AEKA CV 60
2 ŠBU Most 25
3 SKP ČB 33
4 AKJ Krnov 14
4 Kobra Kladno 20
5 TJ Karate NH 18
6 ŠBU Louny 14


Fotogalerie

P1010001.jpgP1010002.jpgP1010003.jpg

P1010004.jpgP1010005.jpgP1010006.jpg

P1010007.jpgP1010008.jpgP1010009.jpg

P1010010.jpgP1010011.jpgP1010013.jpg

P1010014.jpgP1010015.jpgP1010016.jpg

P1010017.jpgP1010018.jpgP1010019.jpg

P1010020.jpgP1010021.jpgP1010023.jpg

P1010025.jpgP1010027.jpgP1010028.jpg

P1010029.jpgP1010030.jpgP1010032.jpg

P1010033.jpgP1010035.jpgP1010036.jpg

P1010037.jpgP1010038.jpgP1010039.jpg

P1010040.jpgP1010041.jpgP1010042.jpg

P1010043.jpgP1010044.jpgP1010046.jpg

P1010047.jpgP1010048.jpgP1010050.jpg

P1010051.jpgP1010052.jpgP1010053.jpg

P1010054.jpgP1010055.jpgP1010056.jpg

P1010057.jpgP1010059.jpgP1010060.jpg

P1010070.jpgP1010062.jpgP1010063.jpg

P1010064.jpgP1010065.jpgP1010066.jpg

P1010067.jpgP1010068.jpgP1010069.jpg

P1010075.jpgP1010072.jpgP1010073.jpg

P1010074.jpgP1010061.jpgP1010076.jpg

P1010077.jpgP1010078.jpgP1010079.jpg

P1010080.jpgP1010081.jpgP1010082.jpg

P1010083.jpgP1010088.jpgP1010089.jpg

P1010094.jpg

 

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ - zrušeno
Most

termín: 18.4.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

24. mistrovství ČR v AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 6.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek