zpět

Regionální seminář Allkampf-Jitsu

Hradec Králové 31. března 2007

Historicky první regionální seminář v Královéhradeckém kraji proběhl poslední březnový den v aule ZŠ Josefa Gočára v Hradci Králové. Zúčastnili se ho cvičenci ze 4 klubů. Kromě pořádajícího Spartaku HK přijeli také cvičenci z Shotokan Karate Chrudim, Haciman team Praha a TRC Chomutov. Akce proběhla pod vedením prezidenta Allkampf-jitsu v ČR Martina Matouše.

Seminář byl zaměřen na procvičení základních technik na 9. a 8. kyu Allkampf-jitsu a jejich aplikace v reálném boji. Spolu s procvičováním správné techniky se pokročilejší cvičenci učili využívat i tlakové body tak, aby zvýšili účinek technik. Účastníci semináře byli rozděleni na dvě skupiny, jejichž vedení si rozdělili Martin Matouš a Honza Michanek z Tiger centra Chomutov. Procvičovala se i technická část karate - kihon a nechyběl ani nácvik nejrůznějších přerážecích technik (při nácviku se používali lapy a odražeče). V odpolední části si pak všichni přítomní vyzkoušeli základy Fightingu.

Sportovní disciplína Fighting se skládá ze tří částí - kumite karate, boj v držení a boj na zemi. Vzhledem k tomu, že většinu cvičenců semináře tvořili členové v současné době prvního klubu žebříčku sportovního kumite v ČR Spartaku Hradce Králové a členové klubu Shotokan Karate Chrudim, první část (kumite) posloužila spíše jako rozcvičení a prohřátí. Hlavní důraz pak byl dán na nácvik přehozů a porazů a boje na zemi. Chomutovští instruktoři předvedli a procvičili několik velmi dobrých triků tohoto druhu boje. Vše končilo krátkou simulací soutěžní disciplíny Fighting.

Po skončení semináře čekalo 11 cvičenců zkoušení na 9. a 8. kyu Allkampf-jitsu. Vzhledem k dlouhodobější přípravě i podrobnému procvičení na semináři nakonec všichni uspěli. 9. kyu Allkampf-jitsu získali Zdeněk a Adam Klusoňovi, Jakub Škaloud, Denisa Martínková, Dan Brendl, Marcela Pospíšilová a Erik Roubínek ze Sparatku HK a dále Lenka Cejnarová, Pavel Šídlo a Honza Vlasák z Chrudimi. 8. kyu získal Pavel Pecháček z Chomutova.

Příjemné prostředí auly ZŠ Josefa Gočára, profesionální vedení semináře ze strany Martina Matouše a Honzy Michanka i koncentrace a nadšení cvičenců během semináře - to vše dohromady udělalo z poslední březnové soboty velmi příjemný zážitek.

Kamil Guzek
Spartak HK

 

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ - zrušeno
Most

termín: 18.4.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

24. mistrovství ČR v AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 6.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek