zpět

Regionální seminář Allkampf-jitsu

Plzeň - 14. dubna 2007

Dne 14. 4. se po osmi letech díky Petru Gabrielovi opět uskutečnil regionální seminář Allkampf-Jitsu v Plzni. Právě Petr dal před třemi lety dohromady pár nadšenců. Skupinka se začala rychle rozrůstat a v dnešní době se USK AKJ PLZEŇ chlubí již třiceti cvičenci.

Kromě domácích „Plzeňáků“ si přijeli zacvičit žáci z Českých Budějovic, Chomutova a Prahy. Dohromady se sešlo 30 cvičenců. Akce proběhla pod vedením prezidenta AKJ pro ČR Martina Matouše (4. Dan). Účastníci semináře byli rozděleni na dvě skupiny podle technických stupňů, jež cvičili pod vedením Martina Matouše a Petra Gabriela (2. Dan).

První část semináře byla zaměřena na základní techniky pro nižší stupně pod vedením Martina a aplikace technik v reálném boji pro ostatní žáky, které si vzal na starosti Petr Gabriel. V další dvouhodinovce se procvičovaly kata/kombinace a techniky pro randori na nadcházející MČR v Krnově. Zde si žáci mohli ověřit sílu technik na lapách a také odstranit drobné chyby. Dozvěděli se, jak zlepšit své soutěžní disciplíny, co přidat, nebo naopak ubrat. Poté každá dvojice předvedla nacvičené techniky vybrané na závody. V této části byla poslední půlhodina věnována kopům do lap v režii Petra Gabriela. V posledním úseku semináře se pak společně trénoval nácvik volných bojů pro sportovní zápas (fighting), a to postupně všechny fáze - ve stoje, úchopu, podmety a porazy, i boj na zemi. Martin také vysvětloval, jak se ubránit a vyvléknout z různých druhů škrcení či znehybňovacích poloh.

Příjemné prostředí, dobrá nálada a přestávky venku za krásného slunečného dne umocnily prožitky strávené v tělocvičně. Pravé zakončení celého dne se konalo v místní hospůdce U Švejka u dobrého jídla a pití, kde se sešla spolu s Martinem nemalá parta sympatických lidí. Všichni se následně shodli na tom, že na semináři díky menšímu množství lidí panovala vynikající „rodinná“ atmosféra. Velký dík patří nejen všem, kteří přijeli, a podíleli se tak na znovuotevření série plzeňských seminářů AKJ, ale i Martinu Matoušovi, který vůbec umožnil, abychom se všichni opět sešli. Doufáme, že se plzeňské semináře díky krásnému prostředí a dobré skupině lidí zařadí mezi ty nejnavštěvovanější.

Helena Kelymanová, USK AKJ Plzeň

 

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ - zrušeno
Most

termín: 18.4.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

24. mistrovství ČR v AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 6.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek