zpět

Seminář pro DAN a 1. kyu Allkampf-jitsu

TRC Chomutov 21. a 22. dubna 2007

Na předposlední dubnový víkend se sjeli do chomutovského Tiger Relax Clubu nejlepší allkampfisté naší vlasti na speciální seminář určený pouze pro držitele technických stupňů 1. kyu a Dan a pro vedoucí jednotlivých škol. Seminář vedl prezident AKJ ČR Martin Matouš.

Kromě svého obsazení byl seminář výjimečný také z jiného důvodu. V průběhu soboty naše cvičení natáčela čtyřčlenná skupina České televize, která připravuje patnáctidílný seriál mapující domácí scénu bojových umění. Seriál by měl být vysílán od září 2007 na programu ČT2. Allkampf-jitsu se na obrazovky dostane v jeho sedmém dílu začátkem listopadu.

Natáčení, které se protáhlo až do pozdního odpoledne, sice výrazně narušilo původní plán semináře, ale v žádném případě ho nelze považovat za ztrátu času, protože skutečnost, že se Allkampf-jitsu objeví ve vysílání celoplošné televize po boku řady významných bojových umění zvýší jeho prestiž v očích odborné veřejnosti, a je správné, že natáčení proběhlo právě na této akci. Výsledný dokument tak nebude pouze obrazem jedné z českých škol AKJ, ale ukáže vrcholné výkony špiček českého Allkampfu. Dokumentaristé ČT natočili ukázky kata včetně bunkai, základní i závodní pákové techniky, plnokontaktní sebeobranu proti chráněnému útočníkovi (blackman), tameši-vari s vysvětlením významu přerážecích technik a dále řadu rozhovorů na nejrůznější témata související s bojovým uměním.

Ti, co se zrovna neúčastnili natáčení v dojo, nemarnili čas a snažili se pod vedením Pavla Hirsche v zrcadlovém sále cvičit, ale vzhledem k velké citlivosti televizních mikrofonů museli zachovávat maximální ticho. Tomu Pavel přizpůsobil téma výuky, kterým byly znehybňovací techniky na zemi. Poté, co jsme byli upozorněni, že jsme přes všechnu naši snahu stále příliš hluční, přesunuli jsme se o patro níže do posilovny, kde jsme ve stížených podmínkách mezi posilovacími stroji procvičovali techniky na mistrovské stupně.

Po odjezdu filmařů jsme se konečně mohli věnovat plánovaným tématům semináře. Během podvečerního tréninku byly probrány zbývající mistrovské techniky a po půlhodinové přestávce si již pouze devítitičlenná skupina těch nejodolnějších, kteří nepodlehli vábení měkké postele, hospody, babiččiny večeře ani milenčiny náruče, procvičila vyšší formy randori, zejména obranu proti více útočníkům.

Den byl zakončen večeří v jirkovské restauraci Koliba a posezením na baru Tiger Relax Clubu, které však již bylo poznamenáno únavou z náročného dne.

Na nedělním tréninku jsme pokračovali v nácviku obrany proti více soupeřům, která je součástí zkoušek na mistrovské stupně, na které se většina přítomných v současné době připravuje. Cvičení, při kterém jsme si dávali pořádně do těla, bylo prokládáno krátkými přestávkami, během nichž jsme měli zklidnit naši mysl a udržet si ji uvolněnou i do dalších bojů.

Druhá část tréninku byla zaměřena na rozvoj odolnosti a na schopnost bez újmy přijímat a pohlcovat údery. Také jsme si vyzkoušeli obranu v obklíčení a únik z něj. Trénink byl fyzicky velmi náročný a každý si odnesl nejednu modřinu. Na závěr jsme tedy s povděkem uvítali masáž a meditačně relaxační chvilku.

Je velká škoda, že příležitost rozvíjet se na nejlépe obsazených trénincích u nás využilo celkem pouze 18 z 50 pozvaných pokročilých bojovníků, nicméně i přes nižší účast si všichni přítomní odnesli nejen řadu nových teoretických poznatků, ale především si dobře prakticky procvičili témata, která lze trénovat jen v takto kvalitní skupině. Doufejme, že se v takovéto a třeba ještě lepší sestavě budeme scházet častěji.

Jan Michanek
TRC Chomutov


Fotogalerie

P18.jpgP19.jpgP01.jpg

P02.jpgP03.jpgP04.jpg

P05.jpgP06.jpgP07.jpg

P08.jpgP09.jpgP10.jpg

P11.jpgP12.jpgP13.jpg

P14.jpgP15.jpgP16.jpg

P17.jpgP20.jpg


 

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ - zrušeno
Most

termín: 18.4.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

24. mistrovství ČR v AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 6.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek