zpět

12. Mistrovství ČR

Plzeň - 10. května 2008

Rozhovory a názory z mistrovství ČR

SKP České Budějovice měl jednu z nejpočetnějších výprav za dobu, co klub soutěží na MČR v AKJ. Především kategorie dětí a dospělých okolo 8.-7. kyu naše tzv. "silné B-éčko", na kterém zapracoval tým skvělých trenérů ve složení: "nováček v ČB ;-)" Pavel Hirsch, Pavel Strnad v jejich začátcích a dále již ve skupině "B" (9.-6.Kyu) Petr Hnilička a Zbyňďa Vítovec, nemohu opomenout další spolupracující trenéry ,Blanka Vítovcová, Láďa Krejčí, Katka Štěpánová, Michal Strnad, Aleš Diče a další. U dětí jsou to pak trenéři Míša Gronská, Josef Skopec, Martin Hermann ml.,Petr Randus, Tomáš Kouba, Jindřich Kolář. Bez této dobře fungující trenérské základy by se nám tento hezký výsledek nepodařil. Pravdou zůstává, že jsme se připravovali na soutěže (Bad Kissingen, MČR v Plzni) také na úkor dalších členů oddílů nezávodících a těm taky patří dík, že situaci pochopili a pomohli našim závodníkům jako sparingové a to se cení!

Rozhovory

Jiří Tuček : Měl jsem velikou radost,že se mi to povedlo. Připravoval jsem se na MČR na SKP, ZŠ Destinnové-dětský oddíl, ale také jsem třeba kata a tameshi wari hodně cvičil doma.

Jindra Kolář : Velmi se mi líbí mezi soutěžemi AKJ Fighting, bavímě ho trénovat a rád potkávám nové soupeře, těším se na závody v Kralupech na podzim. Na MČR v Plzni jsem se připravoval především s klukama (Tomášem a Petrem) v soutěži týmů nám to nevyšlo tak jak bychom si představovali, ale příště to snad bude lepší. Škoda, že jsme mezi juniory byli pouze dva tými, kdyby jsme to věděli mohli bychom se více věnovat soutěži jednotlivců, ale i tak to bylo prima, že jsme se museli s klukama sejít vždy všichni tři. Trénovali jsme kata jak v týmu tak jednotlivců a myslím, že nám tento trénink hodně prospěl. Randori a Embu je nejtěžší, dost se to plete, jaké techniky mám kde ;-) .Tameshi wari jsme řešili až na poslední chvíli jinak to je v SRN a jinak u nás, taky nám to v Plzni moc dobře nedopadlo, právě v týmech. Nacvičil jsem si kopy v otočce a docela to klaplo. Nyní už víme, na co se máme zaměřit. Před námi jsou zkoušky, soustředění a již zmiňovaný závod.

V oddíle TJ karate Nové Hrady je situace o něco složitější, zde pracuje velmi pracovně a školou zaneprázdněný trenérský tým ve složení: Tomáš Balík, David Švenda, Magda Pelechová, Jana Kotršalová, ale také pomáhají začínající trenéři Jaromír Švenda a Petr Zachař.

Zde je v současné době na špici Magda Pelechová, co můžeš čtenářům říct o přípravě na závody? : Připravovala jsem se především na MČR v karate (29.4.2008 Litomyšl), kde jsem skončila mezi ženami v kumite na 4. místě. Jistě k tomu přispěli tréninky v Praze, kde jsem měla to štěstí trénovat s Petrou Novou. Na MČR v Plzni již nebylo tolik času na přípravu. Škola a brigády zabírají čím dál víc času a víkendový trénink na Hradech je minimum, které mohu přípravě věnovat.

S Tomášem Balíkem je to velmi podobné, jeho příprava se soustředila na MČR v karate, ale „pouze“ 3. místo v kata týmu, kde zastupoval chybějícího Davida Šenkýře se nepovedlo zabodovat v jednotlivcích.

Tomáš : Na MČR v Plzni jsem jel nachlazený a unavený po vyčerpávající brigádě. Privát a studia něco stojí a v podstatě si vše hradím sám a tak na trénink není tolik času, kolik bych chtěl tomu věnovat. Občas nějaké zranění a je po soutěži, jako v mém případě, kdy jsem nemohl nastoupit na soutěž v SRN. Mistrovství v Plzni se mi moc líbilo, měl jsem kvalitní skupinu a dobře připravené soupeře.

Slovo má předseda SKP ČB a TJ k NH :

Veškerou činnost obou oddílů se snažím co možná nejlépe logisticky zajistit, což znamená: rozdělení a školení trenérů, organizaci dopravy na soutěže a semináře, ubytování na akcích, spolupráce s vedením SKP ČB, TJ NH a našimi oddíly, jejich podpora při zajištění cvičebních prostor a jiné.

Letos nastala veliká změna v soutěžním řádu, na kterou jsme museli reagovat. Bohužel se naše a německá pravidla podstatně rozchází, např. v SRN mají dva pokusy na kata a tameshi wari, což považuji za velmi komplikující záležitost jak organizátorům soutěže tak i samotným závodníkům. Hodnocení takto upravené discipliny není zcela objektivní, ale i tak se našim závodníkům v Německu podařil pěkný výsledek.

Novinkou byla soutěž týmů, jak jsem předpokládal, že bude těžké dát dohromady obsazení jednotlivých družstev, tak to přesně dopadlo (tři v dospělých a dvě družstva) ze tří škol dokazuje, že jejich příprava i výběr je velice náročnou záležitostí a doufám, že na příští soutěž to už bude o něco více účastníků. Členové těchto týmů mají velice ztíženou pozici oproti jednotlivcům a i jejich tréninkový plán je komplikovaný. Nicméně tato novinka byla jistě pro diváky zajímavá a mě osobně velice zaujalo Embu v provedení Plzeňského týmu (Iva, Helena, Emil) bylo velice reálné a perfektně předvedené.

Samotná soutěž byla dobře připravená, zázemí jak pro rozhodčí, ale také pro soutěžící bylo kvalitní, pěkné ceny a kdyby nebylo technického problému (PC program seřadil soutěžící ve výsledku podle abecedy) s vyhodnocením jedné žákovské kategorie, které se nakonec podařilo vyřešit, tak bych řekl bez chyby. V každém případě patří týmu USK Plzeň Petra Gabriela poděkování za organizaci 12.MČR. Závěrem bych chtěl dodat, že všichni co už MČR organizovali by jistě s povděkem přivítali mezi sebou „nováčka“, který by nadcházející 13. MČR v Allkampf-Jitsu pořádal a připravil závodníkům, koučům, rozhodčím, ale i rodičům doprovázející malé závodníky pěkné prostředí pro soutěž.


Fotogalerie

s1.jpg

 

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ - zrušeno
Most

termín: 18.4.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

24. mistrovství ČR v AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 6.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek