zpět

Allkampf-Jitsu German Open 2010

Swabmunchen, 8.5.2010

Jihočeši vybojovali celkem sedmnáct medailí

V sobotu 8.5.2010 se konala v bavorském Schwabmunchenu mezinárodní soutěž v bojovém umění Allkampf-Jitsu. Soutěžilo se v tradičních disciplínách sebeobranného systému: kata (povinné sestavy), randori (sebeobrana ve dvojici) a tameshiwari (přerážení dřevěných desek o rozměrech 30x30 cm a šířce od 1,5 cm v dětských kategoriích až po 3 cm v kategorii muži). V tomto závodě se utkalo 117 závodníků z Německa a ČR. Zápasy probíhaly na třech zápasištích a byly rozděleny podle jednotlivých věkových a technických kategorií. Každá disciplína byla hodnocena zvlášť a po skončení všech disciplin byl v každé kategorii vyhlášen absolutní vítěz.

Do jihobavorského městečka Schwabmunchen jsme dorazili již v pátek po únavné cestě (stavební uzávěry a komplikovaný dálniční uzel mezi Mnichovem a Augsburgem) po 21 hodině večerní. Ubytováni jsme byli v tělocvičně místního oddílu. Reprezentaci ČR tvořili pouze Jihočeši z oddílů Bojových umění SKP České Budějovice a TJ Karate Nové Hrady.

Ráno jsme se přesunuli do Bayersporthalle, kde se již na soutěž připravovali první závodníci z řad dětí. V 10 hodin byl slavnostní nástup všech závodníků a byl mu osobně přítomen president European Budo Centra a zakladatel stylu pan Jakob Beck, který pozdravil účastníky soutěže a popřál jim štěstí v soutěžním klání. Po slavnostním nástupu začal závod soutěžemi dětí, soutěž dospělých přišla na řadu v odpoledních hodinách.

V kategorii dětí do čtrnácti let překvapil benjamínek našeho týmu Adam Baran, který zvítězil v disciplíně randori a v tameshiwari získal 3. místo v kategorii KO3A. Jirka Tuček v kategorii JM1 junioři vybojoval 2. místo v tameshiwari skvělým skokem přes pět na zemi ležících cvičenců s perfektním zakončením- zlomenou deskou. Juniorka Denisa Patricie Bošanská uspěla, když svojí vydařenou kata vybojovala 1. místo, v dalších dvou disciplínách byla do pátého místa a tato výborná umístění v jednotlivých disciplínách jí bodově vynesla na celkové 2. místo v kategorii JW 1.

Mezi muži v kategorii HB (do 3. kyu) se prosadil Ivica Draganov, který i přes to, že tyto závody byly jeho premiérou, dokázal využít dlouhodobou tréninkovou přípravu. Ziskem 2. místa v disciplínách tameshiwari a randori a 3. místa v disciplíně kata se umístil na pěkném 2. místě za německým reprezentantem. Martin Hermann ml. se střetl v kategorii muži HA (od 2.kyu) s elitou německého týmu. Již po disciplíně tameshiwari, kdy tento osmnáctiletý závodník přelétl osm na zemi ležících lidí a získal 3. místo za německými šampióny Jurgenem Loningem a Andreasem Eiselem, bylo zřejmé, že je v dobré formě. V dalších dvou disciplínách se umístil na čtvrté pozici a to mu přispělo k zisku celkového 3. místa v silné konkurenci. V kategorii muži A/S (nad 40 let) zvítězil Martin Hermann po zisku 1. místa v kata a dvou 2. míst v disciplínách tameshiwari a randori. V téže kategorii vybojoval Pavel Strnad ve všech třech disciplínách 3. místo a také se celkově umístil na třetí pozici.

Tato soutěž byla zkouškou, která prověřila část našich reprezentantů před nadcházejícím Mistrovstvím ČR.


Fotogalerie

Denisa cvičí kata Empi 1. místo.jpgDenisa provádí podmet sebeobrany AKJ.jpgJihočeský tým: zleva Baran;Tuček;Bošanská;Hermann;Hermann ml.;Strnad a Draganov.jpg

M.Hermann ml.dokončuje přehoz při Randori.jpg05.jpg06.jpg

07.jpg08.jpg09.jpg

10.jpg11.jpg12.jpg

13.jpgTvrdá technika v kata Jion.jpg


 

Zkoušky od 15:00 - zrušeno
Plzeň

termín: 30.5.2020

Národní seminář AKJ
Chomutov

termín: 6.6.2020

propozice

URČENO POUZE PRO DOSPĚLÉ, INSTRUKTORY A TRENÉRY. KAPACITA OMEZENA NA 50 OSOB

Zkoušky 9. - 1.kyu
1. a 2.Dan
Chomutov

termín: 7.6.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Národní seminář AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace
• vloženy propozice
URČENO POUZE PRO DOSPĚLÉ, INSTRUKTORY A TRENÉRY. KAPACITA OMEZENA NA 50 OSOB

více ... Kalendář, 21.5.2020

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek