zpět

Mezinárodní závody AKJ - Schwaben Cup

Diedorf SRN, 2.4.2011

Jihočeši vybojovali celkem třicet osm medailí

Letošní soutěžní sezonu Sebeobranného systému Allkampf-Jitsu (dále jen AKJ) zahájil Mezinárodní závod "Schwaben Cup", který se konal 2.4.2011 v Bavorském Diedorfu. Na soutěž se sjelo 198 závodníků z Rakouska, České Republiky, Švýcarska a pořádající Spolkové republiky Německo. Českou republiku zde reprezentovali pouze Jihočeši z oddílů Bojových umění Sportovního klubu policie České Budějovice a TJ Karate Nové Hrady.

Bojovníci ze čtyř zemí se zde utkali v pěti disciplínách, a to v disciplíně kata AKJ, kata karate, kata družstev, randori a tameshi wari. Soutěžící byli rozděleni do jednotlivých kategorií jednak podle věkových skupin (žáci, junioři a dospělí) a dále podle výše stupně technické vyspělosti v jednotlivých bojových uměních (žákovské a mistrovské stupně technické vyspělosti).

Samotná soutěž odstartovala v dopoledních hodinách disciplínami kata, kdy cvičenec musí bezchybně a se správným nasazením zacvičit sestavu krytů, kopů a úderů v předepsaných postojích. Jihočechům se v disciplínách kata dařilo, v kata AKJ zvítězili Blanka Vítovcová (kategorie Ž1) z SKP ČB a Tomáš Hermann (Ji) z TJ NH, 2. místo vybojovali Zbyněk Vítovec (M1), Martin Hermann ml. (M2), 3. místo získali Dagmar Veselková (Ž2), Petr Hnilička (M1), Miroslav Pudivítr (M2) a Jiří Tuček (Ji) z SKP ČB. Závod pokračoval disciplínou kata karate, ve které vybojovali 1. místo Magda Pelechová (Ž1) a T. Hermann (Ji) z TJ NH a P. Hnilička (M1) z SKP ČB, 2. místo získali Ondřej Podhora (Ji1) a Ladislav Bárta (Ji) z TJ NH.

V soutěži kata družstev musí tříčlenný tým předvést synchoronizovanou kata, kde se hodnotí shoda všech členů družstva a zároveň správné technické provedení sestavy. Tuto kategorii Jihočeši zcela ovládli, když v juniorské kategorii zvítězil novohradský tým ve složení D. Bošanská, T. Hermann a L. Bárta a mezi dospělými zvítězil tým SKP ČB ve složení B. Vítovcová, M.Pelechová a Z. Vítovec.

Odpoledne patřilo tradiční disciplíně AKJ randori. V této prokazovali soutěžící svoji technickou zdatnost, kdy ve dvojicích předvedli pět sebeobranných technik, z nichž dvě jsou proti ozbrojenému útočníkovi a rozhodčí hodnotí rychlost reakce a technické provedení předvedených obran. Zde se podařilo zvítězit B.Vítovcové (Ž1), D.Veselkové (Ž2), Renému Friedrichovi (M2) z SKP ČB a T.Hermannovi (Ji) z TJ NH. 2. místo získali M.Pelechová, O.Podhora z TJ NH, Klára Havlíčková (Ž2), Adam Baran (žáci), M.Pudivítr (M2), 3. místo obsadili Denisa Patricie Bošanská (Jy), Z. Vítovec (M1) z SKP ČB a L.Bárta (Ji) z TJ NH.

Disciplína tameshi wari (přerážení dřevěných desek) patří k tradičním prvkům soutěží AKJ a je zároveň divácky nejatraktivnější. V této disciplíně závodníci zvolenou technikou přeráží jednu nebo dvě dřevěné desky (podle výše technického stupně) o rozměru 30x30 cm předepsané tloušťky, kdy žáci přerážejí desku silnou 1,5 cm, junioři 2 cm, ženy 2,5 cm a muži 3 cm a hodnotí se technika přerážení a přesný zásah desky. Zde bylo možno shlédnout i mistrovské lety přes deset na zemi ležících cvičenců a přesný zásah kopem do desky. V této disciplině zvítězili B. Vítovcová (Ž1), Z. Vítovec (M1), R. Friedrich (M2) z SKP ČB, 2. místo vybojovali M.Pelechová (Ž1) z TJ NH, K. Havlíčková (Ž2), M.Hermann (M1), M.Pudivítr (M2), 3. místo obsadili D. Veselková (Ž2), J.Tuček (Ji), P.Hnilička (M1) za SKP ČB a T.Hermann (Ji1) z TJ HN.

Jihočeši v tomto závodě dokázali zúročit svoji náročnou přípravu a svými vynikajícími výkony v jednotlivých disciplínách prokázali, že v AKJ patří mezi evropskou špičku. Soutěž byla také zatěžkávací zkouškou, která prověřila naše reprezentanty před nadcházejícím Mistrovstvím ČR v AKJ, které se bude konat 21.5. v Chomutově.

Závodní tým SKP Č.Budějovice a TJ karate N.Hrady

popis k fotografii:
nahoře zleva: Hnilička, Friedrich, Vítovec, T.Hermann, Bárta, Podhora, Bošanská, Draganov a Pudivítr
dole zleva: trenér M.Hermann, M.Hermann ml., Havlíčková, Pelechová, Vítovcová, Veselková, Tuček, Baran
ležící: Líbal a Zágiba

 

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ - zrušeno
Most

termín: 18.4.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

24. mistrovství ČR v AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 6.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek