zpět

1. Mistrovství Evropy v Allkampf-Jitsu

AEKA sport club - Mistři Evropy Allkampf-Jitsu

Dne 14. října 1995 proběhlo v Německu v městě Burgau 1. Mistrovství Evropy bojového umění Allkampf-Jitsu. Soutěže se zúčastnili reprezentace jednotlivých spolkových republik Německa, Rakouska, zvlášť reprezentace Tyrolska, dále Itálie a České republiky. Naši republiku reprezentovalo 1 družstvo z AEKA sport clubu Chomutov, které v konkurenci 21 družstev obsadilo 1.místo, čímž se stalo mistrem Evropy družstev před družstvy Sportclub Benkel z Německa a Yul-Gou z Rakouska. Tento vynikající výsledek zajistilo umístění členů družstva v jednotlivých soutěžních disciplínách.

V soutěži KATA (sestavy předepsaných technik boje proti imaginárnímu nepříteli) obsadil Martin Matouš (2.Dan) 2. místo a získal titul Vicemistr Evropy KATA, v soutěži RANDORI (řízený boj s předepsanými technikami) obsadila dvojice Luděk Řepík (1.Dan) a Miloš Hodinář (2.Kyu) 1. místo a získali titul Mistr Evropy RANDORI. V soutěži EMBU (volný boj dvou proti jednomu), trojice Martin Matouš (2.Dan), Zdeněk Mach (2.Kyu) a Pavel Hyrš (2.Kyu) obsadila 1. místo a získala titul Mistři Evropy EMBU. V soutěži TAMESHI WARI (přerážecí techniky dřevěných desek) obsadil Zdeněk Mach (2.Kyu) 7. místo svou technikou joko tobi geri (kop stranou) skočenou přes 10 lidí.

Toto umístění naší české reprezentace a získání titulů Mistrů Evropy Allkampf-Jitsu potvrdilo v mezinárodním měřítku vynikající kvalitu tohoto bojového umění v České republice, fyzických a duševních sil jednotlivých reprezentantů z AEKA sport clubu Chomutov.

Allkampf-Jitsu - soutěžní forma

Allkampf-Jitsu je sestaven z tradičních bojových umění a ve své podobě stále zachovává tradici BUDO. I v tomto bojovém stylu dochází k vývoji a z tlaku členů široké základny, kteří toužili po konfrontaci svých technik s ostatními, sestavil zakladatel stylu Jacob Beck a jeho nejlepší žáci pravidla soutěže.

Základní disciplíny vycházejí s filozofie tohoto bojového umění, kvalitní technika a vnitřní kázeň, síla, rychlost, odolnost úderových ploch a dynamické zvládnutí širké škály technik.

Při cvičení s partnerem v disciplínách RANDORI a EMBU, je rozvíjen tvůrčí přístup k řešení bojových situací, časování, odhad vzdálenosti a zanchin (soustředění mysli). Důležitým faktorem cvičení s partnerem z vlastního družstva je zamezení vzniku nežádoucí negativní energie a agresivity. Tyto principy umožňují cvičenci/závodníkovi pracovat na svém vnitřním rozvoji i při přípravě na soutěž.

Na těchto základech byly stanoveny tyto soutěžní disciplíny: Kata, Randori, Embu, Tameschi wari. Záměrně nebyla vytvořena soutěž Kumite, aby nedošlo k omezenému používání technik. Dále četnost soutěží zaručuje, že Allkampf-Jitsu zůstane stále bojovým uměním a nestane se z něho sportovní záležitost. Mistrovství Evropy se koná jednou za dva roky a Mistrovství jednotlivých zemí se koná také jednou za dva roky a to v mezidobí evropské soutěže.

Mistrovství jsou organizována jako soutěž družstev, které mohou mít tři až pět členů. Vybraní členové družstva soutěží v jednotlivých disciplínách, kde jsou samostatně vyhodnocováni. Celé družstvo je hodnoceno dle výsledků z umístění jednotlivých členů.

V soutěži Kata cvičí závodníci do 2. Kyu jednu ze tří kombinací Allkampf-Jitsu, od 1. Kyu a držitelé mistrovských stupňů cvičí libovolnou Kata z deseti, které jsou v systému Allkampf-Jitsu popsány. Toto rozdělení vychází ze zkušebního řádu, ve kterém se Kata vyžadují až od 1. Kyu. Hodnotí se správné provedení všech technik, dynamika, kontrakce a uvolnění těla, celkové vystupování cvičícího a procítění celé Kata či kombinace. Za družstvo nastupuje jeden závodník.

Další soutěžní disciplínou je Randori, neboli řízený boj s předepsanými dvanácti technikami obrany proti úderu nebo kopu, škrcení, úchopu, dále znehybňovaní a odváděcí techniky. Nacvičené techniky provádějí dva vybraní členové družstva. Hodnotí se technická dokonalost, náročnost provedení a celkové pojetí soutěžících.

V soutěži Embu, volný boj dva proti jednomu, provádějí vybrané trojice z družstev secvičenou bojovou situaci ve které musí být zahrnuto předepsaných dvanáct technik obrany a boj musí trvat 1 minutu. V této soutěži se hodnotí reálnost provedených technik, náročnost provedených obran, časování a dynamika provedení celé akce.

Do soutěže Tameši vari nastupuje jeden člen družstva, jehož úkolem je přerazit dřevěnou desku 3 cm silnou, libovolnou technikou. Použití náročných technik kopů ve výskoku s rotací, do výšky či dálky, je nejvíce hodnoceno. Každý závodník má k přerážení desky pouze jeden pokus.


Výsledková listina

Soutěž družstev

 • Česká republika - AEKA sport club Chomutov
 • Německo - SPORTCLUB BENKEL Leipheim
 • Rakousko - YUL-GOU Pfronten

KATA

 • Mack Christian - D
 • Matouš Martin - CZ
 • Blätz Guido - D

RANDORI

 • Řepík Luděk + Hodinář Miloš - CZ
 • Lohning Jürgen + Blätz Guido - D
 • Müller Rene + Wagner Dennis - A

EMBU

 • Matouš Martin + Mach Zdeněk + Hirsch Pavel - CZ
 • Schob Oliver + Mopert Julia + Kutz Heindrich - A
 • Winkler Barbara + Magaver Martin + Hohn Reiner - D

TAMEŠI VARI

 • Meyer Andreas - D
 • Blätz Guido - D
 • Schmitt Christoph - D
 • Mach Zdeněk - CZ

Fotogalerie

česká výprava se vylodila.jpgnástup závodníků.jpgnástup závodníků - vpravo J.Beck.jpg

záběr z Embu.jpgL.Řepík s M.Hodinářem při Randori.jpgšpičkové uširo mavaši geri.jpg

záběr z Embu - boj proti dvěma útočníkům.jpgJ.Beck dekoruje vítězné české družstvo.jpgpoháry a medaile pro vítěze.jpg

úsměvy vítězů Embu.jpgKata - 1.Ch.Mack a 2.M.Matouš.jpg1.místo Randori L.Řepík-M.Hodinář.jpg


 

Zkoušky od 15:00 - zrušeno
Plzeň

termín: 30.5.2020

Národní seminář AKJ
Chomutov

termín: 6.6.2020

propozice

URČENO POUZE PRO DOSPĚLÉ, INSTRUKTORY A TRENÉRY. KAPACITA OMEZENA NA 50 OSOB

Zkoušky 9. - 1.kyu
1. a 2.Dan
Chomutov

termín: 7.6.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Národní seminář AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace
• vloženy propozice
URČENO POUZE PRO DOSPĚLÉ, INSTRUKTORY A TRENÉRY. KAPACITA OMEZENA NA 50 OSOB

více ... Kalendář, 21.5.2020

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek