zpět

4. Mistrovství České republiky v Allkampf-jitsu

České Budějovice - květen 2000

Poslední květnovou sobotu se konalo IV. otevřené Mistrovství České Republiky v Allkampf-Jitsu. Soutěž za účasti více jak sto závodníků z celé ČR se konala ve sportovní hale Vysokých škol Na sádkách v Českých Budějovicích.

Filosofie universálnosti cvičenců Allkampf-Jitsu je demonstrována účastí každého závodníka ve všech třech disciplínách, kata/kombinace ( čistota technik ) je předepsaná sestava obrany proti imaginárním útočníkům, randori ( používání technik ) deset útoků a sebeobranných technik ve dvojici a tameshi wari ( účinnost technik ) přerážecí techniky - dřevěné desky o rozměrech žáci 2 cm 30x30 cm, ženy 2,5 cm 30x30 cm a muži 3 cm 30x30 cm a u všech pouze jeden pokus. Ze všech třech disciplín se sčítaly získané body a udělovalo se pořadí Čtvrtou disciplínou je soutěž družstev embu ( univerzální sebeobrana ) bojové obranné techniky proti dvěma útočníkům, zde opět je konečné pořadí sčítáno bodovými zisky jednotlivých členů družstva z předchozích disciplín.

Závodníci oddílu Bojových umění - sekce AKJ Sportovního klubu policie ČR České Budějovice vybojovali celkem sedm medailí: 1 místo a titul Mistr ČR v AKJ pro rok 2000, získal v kategorii S1 Martin Ševčík, 3. místo obsadil Pavel Strnad, v kategorii D1 stříbrnou medaili získala Michaela Marvanová a bronzovou Zuzana Březinová. Třetí bronz získal pro klubové barvy Martin Hermann v kategorii S2. Vynikající formu našich závodníků korunovalo 1 místo a titul Mistrů ČR v AKJ pro rok 2000, v kategorii M1 vybojovalo družstvo ve složení M. Hermann, M. Ševčík, P. Strnad, stříbrnou medaili v soutěži družstev získalo družstvo ve složení M. Marvanová, V. Karvánková, Z. Březinová. Ani naši nejmladší závodníci si nevedli špatně, Tomáš Kouba skončil 19. ( z 33 závodníků ) v kategorii A0 a Martin Hermann ml. obsadil 5. místo v kategorii A1.

Opět se zúročila poctivá příprava, tvrdý trénink a nechyběla ani trocha toho sportovního štěstí, všem našim závodníkům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v dalších soutěžích.

V současné době se závodní družstvo SKP Č. Budějovice připravuje na nadcházející Mistrovství evropy v Allkampf-Jitsu, které se bude konat poprvé v České republice v Chomutově 21. října tohoto roku.