zpět

Letní soustředění Allkampf Jitsu

Kout na Šumavě - 28. 7. až 5. 8. 2001

Ve večerních hodinách dne 2.8.2001 se v malém městě nedaleko Domažlic průběžně stalo více než 30 žen a dívek obětmi násilnických choutek skupiny mladíků. Tato skupina sestávající se z mužů ve věku od 16 do 30 let (nejmladšímu ovšem bylo pouhých 11!) byla roztroušena v rozlehlém, částečně zalesněném parku a střídavě napadala náhodně procházející ženy. Repertoár útoků a napadení byl velice pestrý. Od narážek se sexuálním podtextem přes fingovanou ztrátu léků až po přímé ohrožování pistolí. Na základě pozdějších výpovědí obětí jsme se dozvěděli (a je to s podivem), že nedošlo k žádné újmě na zdraví napadených žen.

Pokud Vám tato zpráva vzala dech a rozhořčeně se ptáte, kam spěje naše společnost, ještě zbývá malé vysvětlení. Celá tato akce byla totiž jakousi prověrkou výuky sebeobrany žen, jež byla součástí dalšího Letního soustředění Allkampf Jitsu. Pokud je mezi Vámi někdo, kdo o tomto bojovém stylu dosud neslyšel, v krátkosti připomenu základní údaje. Jedná se o univerzální sebeobranný systém vytvořený pro potřeby německých speciálních jednotek a policie. Založil jej v roce 1968 pan Jakob Beck. V tomto stylu jsou využity nejúčinnější techniky různých tradičních bojových umění, jako je Jiu Jitsu, Judo, Aikido a jiné. I když se snažíme naše žáky rozvíjet i po stránce duchovní, spíše než o bojové umění se jedná o ucelený systém praktické sebeobrany (to je alespoň můj názor).

Soustředění bylo (oproti minulému roku, kdy se všichni orientovali na ME) pojato jako hlubší sonda do jednotlivých bojových umění , z nichž se AKJ skládá plus něco navíc. Začnu tím "něčím navíc", omluvte prosím, že tak nedodržím posloupnost dní... Druhý víkend nás navštívili naši přátelé praktikující dlouhá léta nádherné bojové umění Iaido. Stejně jako vloni i tentokrát s sebou přivezli deštivé počasí, ale rozhodně ne k naší škodě. Jak to myslím, když cvičení v provazcích deště zaručuje promočené kimono, zkřehlé tělo a kluzkou trávu? Je v tom totiž ještě něco jiného. Jakmile přestanete vnímat vlhko a zimu, převládne nádherný pocit souznění s přírodou a soudržnosti s ostatními cvičenci.

Teď už ale postupně a od začátku. Soustředění se zúčastnilo 115 žáků Allkampf Jitsu z celé republiky, aby pod vedením kvalifikovaných trenérů Allkampfu, Karate, Judo, Taekwondo, Bo Jitsu a Aikido, vyplnili část prázdnin či dovolené svou nejoblíbenější činností.

Počet účastníků soustředění zase o nějaké to procento vzrostl. Věk nehrál roli, nejmladší cvičenec se narodil před osmi lety a nejstarší před 53. Ani doba praktikování Allkampf Jitsu a bojových umění vůbec nebyla podstatná. Všichni žáci byli rozděleni do čtyř skupin podle technické vyspělosti, pátou skupinu tvořili děti do 13ti let. Tréninky byly přizpůsobené dosavadním vědomostem všech skupin, takže problémy se zvládnutím probíraného rozhodně nehrozily. Denně se cvičilo celkem pět hodin (2 hodiny ráno, dvě odpoledne a jedna hodina večer), tréninky dětí byly samozřejmě zkracovány adekvátně jejich věku a konstituci. Ale ani pro dospělé nebyly tréninky synonymem úplného vyčerpání. Šlo o to, zdokonalit se spíše po stránce techniky než rychlosti. Jak jsem již předeslala, o výuku se starali nositelé nejvyšších stupňů Allkampf Jitsu v České republice a navštívili nás i učitelé z Německé republiky. Pozvání přijalo také několik učitelů z jiných bojových umění, stupni technické vyspělosti za ostatními rozhodně nepokulhávali. Každý žák za týden výcviku prošel několika hodinami různých bojových umění a rozšířil si své obzory tak, že po skončení soustředění mohl říci: ano, bojové umění je trochu více než jen jednostranně zaměřené pohyby. O tom svědčí i meditační a relaxační techniky masáže a práce s Reiki, čemuž jsme se také několikrát věnovali.

Na závěr týdne předvedli trenéři a někteří jejich žáci to nejlepší ze sebe v exhibici pro veřejnost. Ke shlédnutí byly například synchronizované katy Karate, Allkampf Jitsu i Taekwondo, boj Karate versus Taekwondo, ukázky policejního zatčení, ukázka přerážení dřevěných desek, techniky Bo Jitsu s krátkou tyčí a na samý závěr lahůdka - katy Iaido a souboj Kendo.Diváci ohodnotili náš výkon nadšeným potleskem, což byla ta nejpříjemnější odměna.

A na závěr? Táborák, buřtíky, kytara a žádný strach z toho, že bychom se tu příští prázdniny nesešli znovu...

 

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ - zrušeno
Most

termín: 18.4.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

24. mistrovství ČR v AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 6.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek