zpět

Národní seminář Allkampf-jitsu

České Budějovice - 9. března 2002

V sobotu 9. března se konal v Českých Budějovicích Národní seminář Allkampf-Jitsu ( dále jen AKJ). Přes sto cvičenců z dvanácti škol a sportovních klubů z celé ČR se sjelo do areálu SK policie v Kubatově ulici. Hlavním trenérem semináře byl president AKJ pro ČR Ing. Martin Matouš 4.dan AKJ (AEKA Chomutov), dále zde trénovali: vícepresident AKJ pro ČR Pavel Hirsch 2.dan AKJ, Tomáš Hrnčál 2.dan AKJ (škola bojových umění Most), Roman Kohoutek 4.dan karate (Bushido Strakonice), Karel Kolerus 4.dan karate (K. K. Budo škola Písek) a Martin Hermann 2.dan AKJ (SK policie Č. Budějovice).

První dvouhodinový trénink byl věnovaný nové sportovní disciplíně sebeobranného systému AKJ: Fighting. Tato disciplína je převzatá z celosvětových soutěží Ju Jutsu a jedná se o sportovní volný boj, ve kterém se používají údery a kopy s lehčím kontaktem jako například při disciplíně kumite v karate, hody a porazy (Judo),boj na zemi,škrcení a páčení . Soutěží se v různých váhových kategoriích v utkání o dvou kolech po dvou minutách. Disciplína bude mít velice přísná pravidla, aby nedocházelo ke zranění soupeřů. Všichni cvičenci se seznámili postupně a po skupinách dle technických stupňů ( barevné pásy na kimonu) s jednotlivými prvky této disciplíny.

Ve druhé části se účastníci semináře rozdělili do čtyř skupin opět dle výše technického stupně, aby pod vedením trenérů nacvičili jednotlivé sebeobranné techniky. Systém AKJ obsahuje v současné době 330 přesně definovaných technik, přičemž jsou tyto řazeny po deseti technikách dle náročnosti k výcviku a formám jejich použití při napadení. Tyto techniky obsahují především pákové, porazové a hodové prvky. Ale s doplněním kopů a úderů. Celý systém obsahuje obranu proti útokům kopem, úderem, porazem, ale i proti ozbrojenému útočníkovi, počínaje holí přes dlouhou tyč, nůž až po pistoli.

Ve třetím dvouhodinovém tréninku se jednotlivé skupiny věnovaly výuce úderů a kopů a jejich správné technické využití v praxi při napadení. Trénink probíhal formou střídavých útoků na box-lapy a úderové bloky, cvičila se rovněž návaznost na jednotlivé sebeobranné techniky AKJ. Nutno dodat, že při tak velkém fyzickém nasazení během jednoho dne byla znát ve tvářích cvičenců únava, ale také radost ze cvičení a smysluplně využitém dnu. A to ještě někteří odcházeli domů s vědomím, že zítra je čeká zkouška na další stupeň technické vyspělosti v AKJ.

V neděli 10.3. se více jak třicet členů škol AKJ shromáždilo k již zmíněným zkouškám. Tyto se skládaly: z úderových a kopových technik za pohybu v jednotlivých bojových postojích, dále pak z technik pádů a sebeobranných technik AKJ. Vyšší žákovské stupně mají ještě ve zkoušce cvičení kata a kombinace ( soubor technik boje proti imaginárnímu útočníkovi). Randori volný boj ve dvojicích, přičemž provádí sparing deset útoků a obránce reaguje technikami AKJ a nakonec je disciplína Tameshi wari: přerážení dřevěných prken o rozměru 30x30 cm. a tloušťce od 1.5 cm mládež, 2.5 cm. junioři a ženy, 3.cm muži. Jednotlivé způsoby přerážení jsou dány dle výše technického stupně AKJ.

V současné době se všechny kluby a školy AKJ intenzivně připravují na nadcházející Mistrovství ČR v Allkampf-Jitsu, které proběhne 25. května v Krnově.

 

Zkoušky 9. - 5.kyu
Č. Budějovice

termín: 14.12.2019

Regionální seminář pro ČB
NH a TS
Č. Budějovice

termín: 14.12.2019

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Reg.seminář, Č.Budějovice

• vloženy propozice

více ... Kalendář, 4.12.2019

6.KP mládeže v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky
• vložena zpráva o soutěži

více ... Zpravodaj, 26.11.2019

Tiger Cup, Chomutov

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.10.2019

23. mistrovství ČR v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.5.2019

Národní přebor pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Kalendář, 8.4.2019

Kalendář akcí

• provedena aktualizace a doplnění kalendáře pro rok 2019

více ... Kalendář, 17.2.2019

Kalendář akcí 2019

• vložen návrh akcí na rok 2019

více ... Kalendář, 8.1.2019

5.Krajský přebor v AKJ Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 2.12.2018

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek