zpět

Národní seminář Allkampf-jitsu

České Budějovice - 9. března 2002

V sobotu 9. března se konal v Českých Budějovicích Národní seminář Allkampf-Jitsu ( dále jen AKJ). Přes sto cvičenců z dvanácti škol a sportovních klubů z celé ČR se sjelo do areálu SK policie v Kubatově ulici. Hlavním trenérem semináře byl president AKJ pro ČR Ing. Martin Matouš 4.dan AKJ (AEKA Chomutov), dále zde trénovali: vícepresident AKJ pro ČR Pavel Hirsch 2.dan AKJ, Tomáš Hrnčál 2.dan AKJ (škola bojových umění Most), Roman Kohoutek 4.dan karate (Bushido Strakonice), Karel Kolerus 4.dan karate (K. K. Budo škola Písek) a Martin Hermann 2.dan AKJ (SK policie Č. Budějovice).

První dvouhodinový trénink byl věnovaný nové sportovní disciplíně sebeobranného systému AKJ: Fighting. Tato disciplína je převzatá z celosvětových soutěží Ju Jutsu a jedná se o sportovní volný boj, ve kterém se používají údery a kopy s lehčím kontaktem jako například při disciplíně kumite v karate, hody a porazy (Judo),boj na zemi,škrcení a páčení . Soutěží se v různých váhových kategoriích v utkání o dvou kolech po dvou minutách. Disciplína bude mít velice přísná pravidla, aby nedocházelo ke zranění soupeřů. Všichni cvičenci se seznámili postupně a po skupinách dle technických stupňů ( barevné pásy na kimonu) s jednotlivými prvky této disciplíny.

Ve druhé části se účastníci semináře rozdělili do čtyř skupin opět dle výše technického stupně, aby pod vedením trenérů nacvičili jednotlivé sebeobranné techniky. Systém AKJ obsahuje v současné době 330 přesně definovaných technik, přičemž jsou tyto řazeny po deseti technikách dle náročnosti k výcviku a formám jejich použití při napadení. Tyto techniky obsahují především pákové, porazové a hodové prvky. Ale s doplněním kopů a úderů. Celý systém obsahuje obranu proti útokům kopem, úderem, porazem, ale i proti ozbrojenému útočníkovi, počínaje holí přes dlouhou tyč, nůž až po pistoli.

Ve třetím dvouhodinovém tréninku se jednotlivé skupiny věnovaly výuce úderů a kopů a jejich správné technické využití v praxi při napadení. Trénink probíhal formou střídavých útoků na box-lapy a úderové bloky, cvičila se rovněž návaznost na jednotlivé sebeobranné techniky AKJ. Nutno dodat, že při tak velkém fyzickém nasazení během jednoho dne byla znát ve tvářích cvičenců únava, ale také radost ze cvičení a smysluplně využitém dnu. A to ještě někteří odcházeli domů s vědomím, že zítra je čeká zkouška na další stupeň technické vyspělosti v AKJ.

V neděli 10.3. se více jak třicet členů škol AKJ shromáždilo k již zmíněným zkouškám. Tyto se skládaly: z úderových a kopových technik za pohybu v jednotlivých bojových postojích, dále pak z technik pádů a sebeobranných technik AKJ. Vyšší žákovské stupně mají ještě ve zkoušce cvičení kata a kombinace ( soubor technik boje proti imaginárnímu útočníkovi). Randori volný boj ve dvojicích, přičemž provádí sparing deset útoků a obránce reaguje technikami AKJ a nakonec je disciplína Tameshi wari: přerážení dřevěných prken o rozměru 30x30 cm. a tloušťce od 1.5 cm mládež, 2.5 cm. junioři a ženy, 3.cm muži. Jednotlivé způsoby přerážení jsou dány dle výše technického stupně AKJ.

V současné době se všechny kluby a školy AKJ intenzivně připravují na nadcházející Mistrovství ČR v Allkampf-Jitsu, které proběhne 25. května v Krnově.

 

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ - zrušeno
Most

termín: 18.4.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

24. mistrovství ČR v AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 6.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek