zpět

25. výročí založení školy AKJ ve Schrobenhausenu

Schrobenhausen, SRN - 8. listopadu 2003

V sobotu 8. 11. 2003 uspořádal Ernst Sengotta (viceprezident BUDO CENTER EVROPA) u příležitosti 25. výročí založení jeho školy exhibiční vystoupení ve městě Schrobenhausen. Mezi významnými hosty nechyběl mistr Jakob Beck a Friedrich Kosak. Přivítání významných hostů a sponzorů, společný nástup účinkujících a rozcvička zahájila celou exhibici.

Jako první přišla na řadu místní škola jejíž žáci předvedli základy Taekwon do a Allkampf-Jitsu. Vystupovaly děti a mládež od nejnižších stupňů až po černé pásy. Místní škola měla velký ohlas jelikož v hledišti bylo jistě mnoho rodičů. Jako další předvedli svá umění "Taekwondisté"pod vedením Markuse Kunerta (1. Dan) a oddíl Allkampf-Jitsu pod vedením Thomase Kautnicha (6. Dan).

Instruktoři BCE Armin Schofer (5. Dan), Hannes Hintermayr (4. Dan) a Josef Karmann (4. Dan) předváděli těžké přerážecí techniky jako např. kekomi na tří třícentimetrovou desku a přerážení cihly úderovou plochou uraken.

Modrobílá kimona, vysoké nasazení a perfektně zvládnuté show charakterizovalo ukázku Taekwon do Demo Team BCE z Haushamu. Následovali bavoráci v kraťasech s "padacími mosty" a německou řadu uzavíral Showteam M.M.

Jako zlatý hřeb exhibice nastoupila česká výprava. Smršť technik, synchronní provedení první katy, aplikace Bunkai první katy a základní techniky AKJ rozbouřili celou halu. Aniž by diváci stačili vydechnout pokračovalo vystoupení ukázkou vítězného Embu mistrů ČR, které nenechalo nikoho na pochybách, že kvalita se dá zvládnout i při vysokém tempu provedení. Dívky předvedly, jak se bránit silnějším. Diváky také velice pobavila ukázka obrany proti zbraním, která byla připravena s humorným podtextem. Pak nastoupili policisté v uniformách z SKP Č. Budějovice a předvedli policejní zásah proti pobudům, poutání a odvádění narušitelů. Razantní provedení akce nenechalo nikoho na pochybách, že si s nimi není radno zahrávat.

Vyvrcholením večera bylo neuvěřitelné vystoupení svěřenců Martina Matouše z AEKA sport club Chomutov, zpracované na námět z filmu Matrix. Halu zahalila neproniknutelná tma, kterou pouze místy a velice spoře ozařují UV zářivky. Představení začíná. Dvě postavy celé v bílém (kromě obličejové části, která byla stejně ztemnělá jako hala) stojí proti sobě v bojovém postoji. Náhle protnou tmu divoké tóny, které jakoby bojovníky oživili. Strhne se zápas, do děje vstupuje nadpřirozeno. Bojovníci se vznášejí a lítý boj pokračuje bez ohledu na zemskou přitažlivost. Razantní kop odmrští jednoho z bojovníků, který letí vzduchem. Nevzdává se, útok soupeři stejně razantně vrací. Pěsti už nestačí, vzduchem se neslyšně blíží ke své oběti kulky, ta se ale v "Matrixovském" záklonu vyhýbá. Na scénu vstupuje sluchátko, jehož se jeden bojovník zmocňuje a mizí. Ticho.

Po exhibici se účinkující sešli v restauraci, kde se společně pobavili a probrali čerstvě nabyté zážitky. Český tým obdržel nejedno blahopřání a uznání od ostatních vystupujících, ale chválou nešetřili ani pořádající mistr Ernst Sengotta a mistr Jakob Beck, což je bezesporu tou největší odměnou.

A že se skutečně jednalo o nevšední podívanou svědčí i mnoho děkovných dopisů.

 

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ - zrušeno
Most

termín: 18.4.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

24. mistrovství ČR v AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 6.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek