zpět

Mezinárodní seminář Allkampf-Jitsu

Burgau, SRN – 25. září 2003

Poslední zářijový víkend, se v německém Burgau sjeli vyznavači bojových umění z celé Evropy, aby si doplnili znalosti a načerpali nové zkušenosti na mezinárodním semináři pořádaném BUDO CENTER EVROPA (BCE). Celou akci zaštiťoval svou přítomností zakladatel Allkampf-Jitsu (AKJ) velmistr Jakob Beck (10. Dan AKJ) a přítomni byli též president Deutsche Allkampf Union (DAU) Fridrich Kosak (7. Dan AKJ) a viceprezident Budo Center Evropa(BCE) Ernst Sengota (8. Dan AKJ) a zkušební komisaři pro mistrovské zkoušky AKJ.

V početné skupině cvičenců (108) nechyběli ani zástupci z České republiky (32). Kvůli velké vzdálenosti naše skupina dorazila už v pátek večer a česká výprava složená z žáků a trenérů škol v Chomutově, Mostě, Č. Budějovicích, Nových Hradech, Praze a Kladně složila na noc hlavu v „mecce“ Allkampf-Jitsu v Budo Centru v Jettingenu. Po ryze „relaxačním“ večeru (někteří relaxovali až do brzkých ranních hodin), následoval den naplněný cvičením, soustředěním a potem.

Mezi již zmíněnou více než stovkou cvičenců, byla také téměř dvacítka nositelů černých pásů, kterou výrazně posílila i česká výprava (7). Z nabídky semináře bylo jako obvykle co vybírat, neboť se i tentokrát sešlo deset instruktorů. Organizace mezinárodního semináře je koncipována tak, že si každý cvičenec vybere to odvětví, či zaměření cvičení, jaké mu nejvíce vyhovuje a má možnost strávit čtyři tréninkové jednotky pokaždé s jiným učitelem.

O výuku základních pákových technik AKJ pro žákovské stupně se postaral Volker Schneider (3. Dan AKJ) a procvičováním kat a kombinací AKJ jej doplňoval Markus Ruf (2. Dan AKJ).

Příznivci tradičního Taekwondo (TKD) měli možnost protáhnout si tělo při technikách kopů a kat pod vedením Adalberta Wagnera (6. Dan TKD) a Maxe Kanze (6. Dan TKD). Max Kanz vedl také úvodní společnou rozcvičku semináře a nutno podotknout, že na svůj věk (okolo 55 let) předvedl opravdu úctyhodný výkon.

Ten, kdo se chtěl zdokonalit v přesnosti a preciznosti kopů nebo otestovat dopadovou energii na lapě, zamířil do skupiny vedené Arminem Schöfferem (5. Dan TKD). Toho měli pravidelní návštěvníci mezinárodních seminářů možnost shlédnout v minulosti také v dojo v Jettingenu, kde působí jako instruktor BCE pro Taekwondo. Dalším známým učitelem TKD z Jettingenu je Uwe Gürtler (5. Dan TKD), který se tentokrát prezentoval výborně připravenou výukou přerážecích technik. V jeho skupině se cvičenci mohli přesvědčit, že přerážení je z části cvičení a z části teorie a také, že bez správného držení desky nemusí být naše snažení úspěšné. Pamětníci si možná na Uweho vzpomenou z mistrovství Evropy AKJ 1997 v rakouském Reutte, kde se stal vítězem kategorie černých pásů-seniorů.

Praktické procvičení technik AKJ mohl absolvovat každý zájemce o volný boj-fighting pod vedením Fritze Kinzlera (4. Dan AKJ). Nejen volný boj, přechody z úderů do úchopů a následné stržení na zem, či znehybnění, ale také, a to především, taktiku a různé tipy a triky, si mohli odnést ti, kdo strávili hodinku s Fritzem a jeho asistentem. K náplni této skupiny se také vázala oficiální pozvánka a předběžná prezentace otevřeného mistrovství Německa ve fightingu AKJ ve Schwabmünchenu v druhé polovině října.

Pro nositele černých pásů byla určena výuka základních technik AKJ od 1. do 8. Danu. Své znalosti zde předával Wilfried Schlichting (6. Dan AKJ) spolu s Martinem Matoušem (4. Dan AKJ). Kromě zopakování a doladění již známých technik mohli zúčastnění nahlédnout a „osahat“ si i techniky na nejvyšší mistrovské stupně. Mnohdy bylo těžké předváděnou obrannou verzi už jen pochopit, natož ji pak předvést. Je zkrátka stále co cvičit a to si každý s Wilfriedem opět potvrdil.

Po oficiálním závěru a společném nástupu se část zúčastněných přesunula do nedaleké restaurace, kde dokonce i jídelní lístek nesl stopy bojových umění. Tak jako tradičně, patřil sobotní večer v Jettingenu nejen probírání nových zážitků ze semináře, ale i bujarým oslavám (narozeniny mojí maličkosti) a radostnému skotačení v rytmu DJ „Herminátora“. To asi ze samé radosti, že cvičení na semináři proběhlo takříkajíc „v pohodě“ a nikdo si sebou tentokrát neodváží žádné vážnější zranění. Ráno, po nezbytném úklidu a urovnání mezinárodních vztahů s místními obyvateli (zřejmě jim neseděl výběr interpretů na naší soukromé diskotéce), jsme se vydali vstříc domovu a během cesty každý rekapituloval, co všechno mu právě absolvovaný seminář přinesl.

Pavel Hirsch

 

Tiger Cup Chomutov (3.kolo)
Fighting
LowKick
Ne Waza
Duo System
Kata
Chomutov

Tiger Cup Chomutov (3.kolo):br:Fighting, LowKick, Ne Waza, Duo System, Kata

termín: 19.10.2019

plakát

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• aktualizace kalendáře - změna termínu Tiger Cupu

více ... Kalendář, 2.9.2019

Tiger Cup Chomutov

• vložen plakát

více ... Kalendář, 2.9.2019

23. mistrovství ČR v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.5.2019

Národní přebor pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Kalendář, 8.4.2019

Kalendář akcí

• provedena aktualizace a doplnění kalendáře pro rok 2019

více ... Kalendář, 17.2.2019

Kalendář akcí 2019

• vložen návrh akcí na rok 2019

více ... Kalendář, 8.1.2019

5.Krajský přebor v AKJ Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 2.12.2018

17.MČR Fighting AKJ, Plzeň

• vloženy výsledky jednotlivců a škol

více ... Zpravodaj, 4.11.2018

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek