zpět

Národní seminář Allkampf-jitsu

České Budějovice - 13. a 14. března 2004

Prosluněné sobotní odpoledne 13. března se naplnil Sportovní klub české policie v Č. Budějovicích bojechtivými nadšenci z různých koutů naší republiky.

Téměř sedmdesátka cvičenců si přijela zdokonalit své sebeobranné dovednosti pod vedením presidenta AKJ pro ČR M.Matouše (4. Dan AKJ) a dalších instruktorů (P. Hirsch 3. Dan AKJ, M.Hermann 2. Dan AKJ, T. Hrnčál 2. Dan AKJ, K. Kolerus 2. Dan AKJ, J. Rychnovský 1. Dan AKJ).

V průběhu šesti sobotních výukových hodin, měli účastníci možnost zopakovat a zdokonalit své základní zkušební techniky nebo i  nahlédnout dále do náplně cvičení pro vyšší technické stupně. Prioritou a hlavní částí výuky pro většinu cvičenců, ale zůstala detailní příprava na zkoušky, tedy zdůrazňování principů technik, odstraňování špatných pohybových návyků a zkoušení už zažitých technik s partnery různého vzrůstu a váhy. Právě cvičení ve dvojicích s nesehranými partnery mnohdy odhalilo nedokonalost provedení technik a tím pádem i její neúčinnost. Nejvyšší technické stupně měly o poznání pestřejší náplň výuky.

Hlavním tématem byl boj, boj a zase boj. Procvičení volného boje v různých typech Randori, pokaždé s jiným partnerem, v rychlém sledu a navíc ve vědomě trenérem ztížených podmínkách nenechalo během chvíle na karategi nitku suchou. Úspěch se však záhy dostavil a přechody z techniky do techniky získaly plynulou návaznost, časování se  výrazně zkrátilo a reakce obránců se viditelně zlepšila. Také „kočkování“ při boji s více útočníky najednou mělo i přes svou fyzickou náročnost úspěch. Odměnou všem poctivým dříčům pak bylo vyzkoušení řady technik z kategorie „unfair“, tedy technik, kdy obránce není omezen jakýmikoliv pravidly, jak je tomu například při závodech a tudíž technik, které pro svou vysokou účinnost a riziko újmy na zdraví útočníka používají spíše armádní složky nebo civilista ve vysloveně krizové a život ohrožující situaci.

Po dni naplněném pohybem a předáváním cenných informací se sešla větší část zúčastněných v útulné restauraci v centru jihočeské metropole, kde mohl každý do sytosti přidat k duševní stravě i tu hmatatelnější. Večer patřil tradičně středně velké invazi do místní diskotéky, kterou jsme nejen početně jednoznačně ovládli, ale také předvedli své pohybové kvality a kreace uprostřed parketu. Někteří relaxovali pohybem, jiní se už psychicky připravovali na nadcházející nedělní zkoušky na stupně technické vyspělosti od 9. – 6. kyu AKJ. Kandidátů na zkoušky bylo celkem 25 a dle hodnocení zkušebního komisaře pana M. Matouše byla skupina celkově dobře připravená, čemuž odpovídalo i výsledné resumé, 24 udělených technických stupňů. Seminář i zkoušky byly za námi a cestou domů se všichni mohli těšit už na ten další a sice regionální seminář v Lounech v polovině dubna.

Pavel Hirsch, 3. Dan AKJ

 

Zkoušky od 15:00
Nové Strašecí

termín: 22.2.2020

Zkoušky od 15:00
Chomutov - TRC

termín: 25.1.2020

Regionální seminář AKJ
Chomutov - TRC

termín: 25.1.2020

propozice

Příměstský tábor
Chomutov - TRC

termín: 3.2. až 7.2.2020

propozice

Trenérský seminář AKJ
Chomutov

termín: 15.2. a 16.2.2020

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 8.1.2020

Kalendář akcí

• vloženy akce na rok 2020

více ... Kalendář, 2.1.2020

6.KP mládeže v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky
• vložena zpráva o soutěži

více ... Zpravodaj, 26.11.2019

Tiger Cup, Chomutov

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.10.2019

23. mistrovství ČR v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.5.2019

Národní přebor pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Kalendář, 8.4.2019

Kalendář akcí

• provedena aktualizace a doplnění kalendáře pro rok 2019

více ... Kalendář, 17.2.2019

Kalendář akcí 2019

• vložen návrh akcí na rok 2019

více ... Kalendář, 8.1.2019

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek