zpět

DNY JAPONSKÉ KULTURY

Chomutov - říjen 2004

Ve dnech 18. až 21. října 2004 se v Chomutově konaly „Dny japonské kultury“. Hlavním organizátorem akce byla Správa kulturních zařízení Chomutov s.r.o. a záštitu nad celou akcí převzalo Japonské velvyslanectví.

Celé čtyři dny byly „nabity“ mnoha akcemi a netradičními vystoupeními. Návštěvníci měli možnost shlédnout a poslechnout si např. Happy Smile (pěvecký sbor ZŠ Havlíčkova), Sidoshi Milan Turek Výborný předvedl Bujikan dojo, staré válečné umění. Japonskou kinematografii prezentovaly filmy Hrob větlušek (animovaný film), Sny Akiry Kurosawy, Cesta do fantazie - představení pro děti a jiné. Bezesporu netradiční bylo pantomimické etudové představení z dílny katedry nonverbálního a komediálního divadla HAMU Praha.

Byla představena výstava kaligrafií s náměty bojového umění, zbraní, fotografií a dalších předmětů.

Proběhla také nesoutěžní přehlídka studentských prací v tradiční formě japonské poezie – HAIKU.

Pro diváky, ale jistě nejzajímavější a nejatraktivnější byla náplň posledního dne celé akce.

V dopoledních hodinách probíhaly přednášky o bojových uměních pro mládež, v podvečer zavoněly japonské čaje a atmosféru doplnil svým uměním učitel kaligrafie Kazu Nakano. Úderem 19,00 hodiny začal zlatý hřeb nejen posledního dne, ale i celých dnů japonské kultury.

Svá umění zde předvedli Vladimír Hotovec, 3.Dan IAIDÓ, KENDÓ, Matěj Novák, 2. Dan YAMAUE AIKI JUTSU, Zdeněk Váňa, 2. Dan AIKIDÓ, Richard Růžička, 4.Dan SHOTOKAN KARATE, Bohumil Stareček, 2.Dan JUDÓ a samozřejmě mezi bojovými styly nesměl chybět ani Allkampf - Jitsu, pod vedením Martina Matouše - 4. dan, které se na tomto večeru prezentovalo pod názvem Zen Sen Jitsu, což je překlad do japonštiny. Moderátoři celého večera Vladimír Hotovec a Martin Matouš uváděli jednotlivé styly a jejich představitele a divákům zhmotňovali myšlenku celého večera, ukázat vývoj bojových umění od jejich původu v tradičních disciplínách, přes sportovní styly až do moderní sebeobranu.

Chomutovský Demo tým AEKA a jejich host Tomáš Hrnčál (ŠBU Most) od prvních okamžiků strhli halu k nadšenému potlesku svou dynamickou, precizně technicky provedenou ukázkou.

Ukázka byla zahájena synchronním provedením 1. katy v devíti lidech. Pak následovalo bunkai 1. katy. Aby diváci pochopili smysl jednotlivých technik v katě, předvedl  Jan Pařík část katy a Martin Matouš následně provedl obrany proti útočníkům se stejnými technikami. Jednotlivé obrany obsažené v systému AKJ předváděli dvojice mistrů z chomutovského Demo týmu Pařík-Mráz, Poc-Červený, Hudák- Leden, Gabriel-Hudák.

Borci razanci svých technik deklarovali přerážením 3 cm silných dřevěných desek, které provedli dokončovacím úderem z právě předvedené techniky. Úderům nebo kopům žádná deska neodolala a třísky létaly na všechny strany.

Reálnou sebeobranu demonstrovala Adéla Hilšerová a Martin Matouš, kteří svými plně kontaktními údery na "blackmana" nenechali nikoho na pochybách, že by útočník neměl šanci. Závěr ukázky patřil vítěznému Embu z MČR v provedení V. Ledna, P. Gabriela a J. Hudáka, které doslova zvedlo diváky ze židlí a přimělo je ke spontánnímu bouřlivému potlesku.

Po krátké přestávce, vyplněné moderátorem Vladimírem Hotovcem, zprostředkoval tým divákům nevšední zážitek - iluzi bojových umění, porušení přitažlivosti zemské a magii pohybů v ukázce bojové scény "Allkampf-Matrix".

 

Mezinárodní seminář AKJ
Burgau, SRN

termín: 17.11.2018

5. Krajský přebor mládeže v AKJ
Č.Budějovice

termín: 24.11.2018

propozicerevers

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

17.MČR Fighting AKJ, Plzeň

• vloženy výsledky jednotlivců a škol

více ... Zpravodaj, 4.11.2018

5.KP mládeže v AKJ, Č.Budějovice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 21.10.2018

5.KP mládeže v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy propozice a revers

více ... Kalendář, 18.10.2018

Tiger Cup, Chomutov

• vložení výsledky

více ... Zpravodaj, 7.10.2018

22. mistrovství ČR v AKJ, Strakonice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 16.5.2018

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 9.4.2018

Samurai Cup, Chodov

• vloženy výsledky

více ... Fighting, 22.3.2018

Sekce Trenérská škola

• aktualizace obsahu stránky trenérská škola

11.2.2018

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

email: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek