zpět

Mezinárodní turnaj v Allkampf-jitsu - Fighting

Burgau - 24. července 2004

Jihočeši vybojovali 6 medailí
(Martin Hermann 3. Dan v AKJ)

Již po třetí se sjeli v sobotu 24.7.04 do bavorského Burgau vyznavači bojového umění Allkampf-Jitsu, aby zde změřili síly v disciplíně Fighting – sportovní zápas v praktické sebeobraně. Na dvou zápasištích bojovali v jednotlivých váhových a věkových kategoriích junioři i senioři. Pravidla zápasu jsou velice přísná a samotný boj trvá u juniorů tři a u dospělých čtyři minuty, s minutovou přestávkou uprostřed zápasu pro obě kategorie.

Celý sportovní souboj má tři fáze, kterými musel každý závodník projít V první fázi spolu závodníci bojovali podobně jako v karate. Používali údery a kopy až do zachycení soupeře. Pokračovali druhou fází, kde již nesměli používat úderové a kopové techniky, ale mohli provést podmet či přehoz jako v Judu. Následovala třetí fáze, a to soupeře na zemi znehybnit na dobu dvaceti sekund. Využívali tedy veliké škály technik sebeobranného systému Allkampf-Jitsu. Je zakázán jakýkoliv kontakt obličeje a hrdla. Rozhodčí rozdávali trestné body i za sebemenší přestupky proti pravidlům zápasu. Soutěžící měli chrániče rukou, nártů, zubů, suspenzory, u žen a dívek chrániče prsou. I zde byli rozhodčí nekompromisní a nenechali žádného závodníka bojovat bez těchto pomůcek. Českou republiku zde reprezentovaly pouze školy TJ karate Nové Hrady a SKP České Budějovice. Z důvodu termínu, který němečtí organizátoři zařadili doprostřed prázdnin a dovolených, nebylo možno zajistit větší účast našich soutěžících, a to především z řad juniorů, kteří pochopitelně dali přednost jiným prázdninovým radovánkám. Také němečtí pořadatelé měli podobné problémy. I přes nešťastně zvolené datum soutěže se nakonec střetlo ve sloučených kategoriích na 40 závodníků a zápasy byly ještě zajímavější než v loňském roce.

Ve sloučené kategorii žáků 12 – 15 let do 50 kg vybojoval po tvrdých soubojích, kdy zápasil s o 10 kg těžšími soupeři, 2. místo Martin Hermann ml.. V juniorské kategorii 15-18 let nad 60 kg získal 3.místo Martin Ferenčík. Dobře si vedla také Magda Pelechová v kategorii juniorek 15-18 let, kde obsadila 2. místo. Mezi ženami vybojovala 3. místo Jitka Trpělková. V mužské kategorii do 69 kg, silně obsazené zkušenými závodníky, získal 3. místo Igor Schaffelhofer, všichni z oddílu TJ karate Nové Hrady. V téže kategorii (muži do 69 kg) obsadil čtvrtou pozici Petr Hnilička z SKP České Budějovice. V soutěži družstev vybojoval tým ve složení M.Hermann ml., M.Ferenčík, M.Pelechová, J.Trpělková a I.Schaffelhofer 2. místo.

V současné době se již naši závodníci připravují na nadcházející ME v Allkampf-Jitsu, které se bude konat 30.října v Mnichově.

 

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ - zrušeno
Most

termín: 18.4.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

24. mistrovství ČR v AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 6.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek