zpět

Mezinárodní mistrovství v Allkampf-Jitsu

Swabmünchen, SRN - 23. a 24. dubna 2005

Češi vybojovali v silné konkurenci celkem šedesát medailí

Ve dnech 23.- 24.4. 2005 se konaly Mezinárodní závody Allkampf-Jitsu. V sobotu se konal mezinárodní závod tradičních disciplín Allkampf-Jitsu: kata (povinné sestavy), randori (sebeobrana ve dvojici) a tameši vari (přerážení dřevěných desek o rozměrech 30 x 30 cm a šířce od 1,5 cm v dětských kategoriích, až po 3 cm  v kategorii muži) V tomto závodě se utkalo 230 závodníků z Rakouska, ČR a SRN. Zápasy probíhaly na čtyřech zápasištích rozdělených do jednotlivých věkových a technických kategorií. Každá disciplína byla hodnocena zvlášť a pak se vyhlašoval absolutní vítěz v jednotlivých kategoriích.

V neděli se konala soutěž „Fighting“ (sportovní zápas s využitím sebeobranných technik ze systému Allkampf-Jitsu). Zde změřilo své síly v jednotlivých věkových a váhových kategoriích přes 60 soutěžících z Rakouska, ČR a domácího Německa.

Do bavorského Schwabmünchenu se vypravila česká reprezentace, která čítala 30 velmi dobře připravených závodníků různých věkových i váhových kategorií.  Reprezentační tým se skládal z jihočeských  oddílů bojových umění Sportovního klubu policie České Budějovice  a TJ Karate Nové Hrady, vedené trenérem Martinem Hermannem (3. Dan AKJ). Severočechy zastupovalo závodní družstvo z AEKA sport clubu Chomutov vedené prezidentem AKJ pro ČR Ing. Martinem Matoušem (4. Dan AKJ) a Jiří Zornička vedoucí školy AKJ Rumburk.

V obrovské konkurenci v kategorii dětí do čtrnácti let získal Jindřich Kolář  1. místo v randori, Lucie Veithová vybojovala 1. místo v kata, 1. místo v randori a celkové 2. místo v kategorii, Alice Prokůpková obsadila 2. místo v kata, Martin Hermann ml. vybojoval 3. místo v kata a 3.místo v tameši vari, Tomáš Kouba získal 3. místo v randori a Jan Filip obsadil celkové pěkné čtvrté místo všichni z SKP ČB. Mezi juniory kraloval Michal Trapek (SKP ČB), který vybojoval 1. místo v kata, 1. místo v randori a celkové 1. místo ve své kategorii. Velmi dobře si vedl Jan Kameník (AEKA s.c. Chomutov) obsadil 1. místo v randori, 2. místo v tameši vari a kata a celkové umístění v kategorii. V kategorii žen podala nejlepší výkony Magda Pelechová (TJ N. Hrady) vybojovala 1. místo v kata a celkové 2. místo v kategorii a Jana Kotršalová obsadila  3. místo v kata, 3. místo v randori. V kategorii mužů obsadil Martin Hermann (trenér SKP ČB a TJ N. Hrady) 1. místo v kata, 1. místo v randori, 2. místo v tameši vari a celkové 1. místo v kategorii muži A/S. Nic nenechal náhodě v kategorii muži B Jan Michanek (AEKA s.c. Chomutov), který obsadil 2. místo v kata, 3. místo tameši vari, 1. místo v randori a celkově obsadil 1. místo ve své kategorii. Skvěle si také vedl Petr Hnilička (SKP ČB) získal 1. místo v randori, 2. místo v kata a celkové 2. místo v kategorii muži B, Tomáš Balík (TJ N. Hrady) obsadil 3. místo v randori, 1. místo v tameši  vari, 3. místo v kata a celkové 3. místo muži B. Neohroženě bojoval Jan Pařík (AEKA s.c. Chomutov), který  nashromáždil cenné kovy za 3. místa, v randori, kata a tameši  vari, což mu vyneslo v celkovém hodnocení v kategorii muži A 2. místo. Po jedné medaili v kategorii muži A přidali Pavel Mráz (2. místo v kata) a Patrik Poc (2. místo v randori) oba z AEKA s.c. Chomutov. Ve formě byl také Pavel Strnad (SKP ČB) obsadil 3. místa v kata, randori, tameši  vari a celkové 3. místo v kategorii muži A/S).

Na závěr sobotního dne proběhla divácky nejatraktivnější disciplína embu – soutěž tříčlenných družstev tedy minutový boj dvou útočníků na jednoho obránce. Jihočeši měli hned tři želízka v ohni. Mezi juniory obsadili díky svému skvělému výkonu druhé místo  Lucie Veithová, Martin Hermann ml. a Tomáš Kouba (SKP ČB). Na jejich úspěch navázali senioři, kteří obsadili hned dvě nejvyšší příčky. Na nejvyšším stupni se umístili Martin Hermann, Pavel Strnad a Zbyněk Vítovec (SKP ČB), druhou pozici společně stejným ziskem bodů vybojovali týmy Jana Kotršalová, Michal Trapek a Petr Hnilička (SKP ČB) a Pavel Mráz, Patrik Poc a Jan Pařík (AEKA s.c. Chomutov)

Po vyčerpávající sobotě a krátké večerní regeneraci se v průběhu nedělního dopoledne rozběhly zápasy v disciplíně „AKJ - Fighting“. Náročné souboje probíhaly podle jednotlivých váhových a věkových kategoriích na třech zápasištích. Do této soutěže vstoupilo 11 českých závodníků, kteří předvedli, že jsou i po předcházejícím závodním dnu velmi dobře fyzicky i psychicky připraveni, což potvrzují i konečná umístění. V kategorií dětí do 14ti let vybojovali 1. místo Jindřich Kolář (- 45 kg), 1. místo Tomáš Kouba (- 55 kg), 3. místo Petr Randus všichni z SKP ČB (- 55 kg). 3. místo získal Martin Hermann ml. (- 45 kg), který v této soutěži  bojoval za tým TJ N. Hrady. Michal Trapek předvedl skvělou formu hned ve dvou váhových juniorských kategoriích a v obou zvítězil. Junior Jan Kameník vybojoval 3. místo (-60 kg). V mužské kategorii vybojoval 2. místo Jan Michanek a 3. místo Igor Schaffelhofer (TJ N. Hrady) ve váhové kategorii (- 77 kg) a další 3. místo v této kategorii obsadil Patrik Poc. V jedné z nejtěžších váhových kategorií - 85 kg dokázal pro české barvy získat 3. místo Pavel Mráz. V absolutní váhové kategorii nad 94 kg získal 2. místo Jiří Zornička z AKJ Rumburk.

Naši závodníci zúročili dlouhodobou a náročnou přípravu a dokázali, že jednoznačně patří mezi evropskou elitu  Allkampf-Jitsu. Letošní závodní sezóna však ještě v žádném případě nekončí, 14. května se koná 9. mistrovství ČR, které pořádá AEKA sport club Chomutov.

Autoři díla: Martin Matouš, Martin Hermann, Blanka Trpělková