zpět

Národní seminář Allkampf-Jitsu

České Budějovice 3. března 2007

Je pátek 2. března, blíží se polední hodina a já v očekávání sedím ve svém pokoji. Naše nepočetná chrudimská výprava (Tomáš Zajíc, Honza Dalecký) vyráží do Českých Budějovic na dlouho očekávaný národní seminář sebeobranného systému Allkampf-jitsu. Už je to přibližně rok, co Honza Michanek, náš kamarád a trenér, zahájil zde v Chrudimi výuku Allkampf-jitsu (dále jen AKJ). Od té doby jsme značně pokročili v našem "umění" a začali se pravidelně účastnit seminářů a soustředění, pořádaných v naší rodné vlasti, které nám rozšiřují obzor. A to nejen v oblasti tělesné, ale i v duševní.

Dnešek je tím slavnostním dnem, kdy můžeme takzvaně "vypnout" a věnovat se námi vybrané činnosti. Vzhledem k tomu, že Chrudim není zrovna centrem těchto akcí, musíme většinou dojíždět dlouhé kilometry. K našemu štěstí, má můj otec služební cestu do Prahy, takže máme urychlenou cestu a i plnější peněženku. V Praze nasedáme na metro a poté na vlak směr České Budějovice. Když konečně dorazíme na místo určení, vyzvedává nás Martin Herman, velevážený instruktor AKJ a veze nás do SKP (Sportovní klub policie). K našemu úžasu a štěstí máme dvě tělocvičny pouze sami pro sebe, z čehož vyplývá pestrý trénink s využitím bohatého vybavení tělocvičen. Druhý den ráno v 9 hodin Martin Matouš, náš hlavní instruktor pro AKJ v ČR zahajuje ceremoniálním nástupem seminář. Za účasti klubů z Českých Budějovic, Chomutova, Brna a Chrudimi se učíme, poznáváme a osvojujeme nové principy AKJ. Ve čtyřech trénincích, si můžeme vybrat ze čtyř okruhových témat.

Já s Honzou Daleckým využíváme každé chvíle k zdokonalení naší techniky karate, o přestávce cvičíme pod vedením Honzy Michanka mistrovské katy stylu Shotokan (Kanku-dai,Unsu a Empi).

Večer míříme všichni směr restaurace. Tato vize nás ostatně držela na nohou celý den. Konečně uspokojíme naše hladové krky, dospělí uhasí žízeň vychlazenými nápoji nejmenovaného druhu a všichni si společně užijí přátelskou atmosféru a plno zábavy. Bohužel všechno krásné někdy končí a tak se v nočních hodinách vracíme zpátky do SKP, kde si dopřejeme spánek. V neděli si brzy ráno balíme všechny naše věci a vyrážíme na zpáteční cestu a odpoledne se šťastně navracíme do Chrudimi. Unaveni, ale šťastni se chystáme na nový týden, který nám klade nové překážky a těžkosti do cesty, ale s našimi nově nabytými zkušenostmi jsme lépe připraveni.

Tomáš Zajíc
AKJ Chrudim


Fotogalerie

P3030011.jpgP3030027.jpgP3030045.jpg

P3040064.jpg

 

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

5.Krajský přebor v AKJ Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 2.12.2018

17.MČR Fighting AKJ, Plzeň

• vloženy výsledky jednotlivců a škol

více ... Zpravodaj, 4.11.2018

Tiger Cup, Chomutov

• vložení výsledky

více ... Zpravodaj, 7.10.2018

22. mistrovství ČR v AKJ, Strakonice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 16.5.2018

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 9.4.2018

Samurai Cup, Chodov

• vloženy výsledky

více ... Fighting, 22.3.2018

Sekce Trenérská škola

• aktualizace obsahu stránky trenérská škola

11.2.2018

Akredit.kurz trenéra BU II.tř., Chomutov

• vloženy fotografie z průběhu akreditovaného kurzu trenéra bojových umění II.třídy

více ... Zpravodaj, 5.11.2017

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

email: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek