zpět

Mezinárodní seminář Allkampf-Jitsu

Burgau 24. března 2007

Třetí březnovou sobotu proběhl v německém Burgau první letošní mezinárodní seminář. Možná díky posledním záchvěvům odcházející zimy a tím pádem více než sychravému počasí se sjelo do moderní sportovní haly v městečku Burgau jen něco málo přes sedmdesát účastníků. Oproti tradiční téměř dvojnásobné návštěvnosti to byl citelný propad, ale na druhou stranu byla alespoň obsazenost jednotlivých skupin menší a přístup instruktorů individuálnější. Od nás z Čech vyrazily do nepřízně počasí jen dvě auta nadšenců, jedno ze severu (Tiger Relax Club) a druhé z jihu (SKP Č. Budějovice). Můžu hovořit sice jen za jihočeskou část výpravy, ale neodpustím si krátký komentář k cestě. Myslím, že mohu směle prohlásit, že při překonávání hranic zasažených sněhovou kalamitou, při kličkování mezi uvízlými kamiony a v neposlední řadě při "sáňkování" v plně naloženém autě jsme vyčerpali denní dávku adrenalinu ještě na české straně hranic. Nicméně jsme ve zdraví dorazili hluboko do německého vnitrozemí a mohli si vybírat z letošního bojového "menu".

Po nezbytných formalitách pod taktovkou vicepresidenta BCE Ernsta Sengotty (8. Dan AKJ) a osobním dohledem zakladatele stylu velmistra Jakoba Becka (10. Dan AKJ) došlo, jak je dobrým německým zvykem, k urputné rozcvičce ve stylu "skákej a kopej" a pak už se mohli zadýchaní a zlehka orosení cvičenci rozdělit do skupin podle oblastí, které chtěli zdokonalit.

Pro milovníky Taekwon-do byl mezi instruktory připraven Max Kranz (6. Dan Taekwon-do), který své svěřence zaměstnával jak tradičními katami Taekwon-do, tak i pestrou paletou vysokých kopů na box-lapy.Kdo potřeboval znát kombinaci AKJ, zašel do skupiny V. Schneidera (4. Dan AKJ). O výuku kata AKJ se postaral Ulrich Geiβler (6. Dan AKJ). Procvičování základních technik AKJ se ujal poměrně neznámý Wolfgang Maidel (2. Dan AKJ).

Nás však zajímaly nejvíce techniky na 1. Dan a výše. Většina českých účastníků byli adepti červnových zkoušek na mistrovské stupně, tak se není co divit. Pod vedením Wilfrieda Schlichtinga (7. Dan AKJ) jsme měli možnost vypilovat zkouškové techniky až do 5. Danu.

Novou tváří semináře byl drobný chlapík v modrém judo-gi, Franz Lehner (4. Dan Jiu-Jitsu). Bylo to příjemné zpestření v tom drilu, který jsme kvůli blížícím se zkouškám chtě-nechtě museli podstoupit. Na připraveném tatami v rohu haly jsme procvičovali principy rozvážení protivníka jak ve stoje, tak i v seize. Ke slovu přišly také znehybňovací páky, práce s protivníkem při boji na zemi a škola pádů. Při kotoulech a pádech bylo pro mně osobně zajímavé použití měkkého klínu jako překážky pro přeskok i jakési "náběžné" a v zápětí "svahové" plochy.

Přestávky mezi tréninky jsme vyplnili diskusemi, jak jinak, na téma bojových umění. Tentokrát byla v centru dění otázka pravidel pořádání soutěže Fighting, která poprvé zavítá do Čech v říjnu letošního roku. Konzultace s německou stranou přinesly své ovoce a doufejme, že ve stejném duchu proběhne i samotná soutěž.

I přes malou účast cvičenců a oproti minulým rokům slabší nabídku ze strany BCE si každý z naší výpravy vybral trénink, ke kterému ho srdce táhlo. A tak jsme bez újmy na zdraví odjížděli spokojeni z příjemně a smysluplně prožité soboty.

Závěrem bych rád jménem Kolegia danů popřál hodně energie a zdraví všem adeptům červnových zkoušek v "Mekce" Allkampf-Jitsu – Jettingenu.

Pavel Hirsch
viceprezident AKJ ČR

 

Zkoušky od 15:00 - zrušeno
Plzeň

termín: 30.5.2020

Národní seminář AKJ
Chomutov

termín: 6.6.2020

propozice

URČENO POUZE PRO DOSPĚLÉ, INSTRUKTORY A TRENÉRY. KAPACITA OMEZENA NA 50 OSOB

Zkoušky 9. - 1.kyu
1. a 2.Dan
Chomutov

termín: 7.6.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Národní seminář AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace
• vloženy propozice
URČENO POUZE PRO DOSPĚLÉ, INSTRUKTORY A TRENÉRY. KAPACITA OMEZENA NA 50 OSOB

více ... Kalendář, 21.5.2020

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek