zpět

Mezinárodní seminář Allkampf-Jitsu

Burgau 24. března 2007

Třetí březnovou sobotu proběhl v německém Burgau první letošní mezinárodní seminář. Možná díky posledním záchvěvům odcházející zimy a tím pádem více než sychravému počasí se sjelo do moderní sportovní haly v městečku Burgau jen něco málo přes sedmdesát účastníků. Oproti tradiční téměř dvojnásobné návštěvnosti to byl citelný propad, ale na druhou stranu byla alespoň obsazenost jednotlivých skupin menší a přístup instruktorů individuálnější. Od nás z Čech vyrazily do nepřízně počasí jen dvě auta nadšenců, jedno ze severu (Tiger Relax Club) a druhé z jihu (SKP Č. Budějovice). Můžu hovořit sice jen za jihočeskou část výpravy, ale neodpustím si krátký komentář k cestě. Myslím, že mohu směle prohlásit, že při překonávání hranic zasažených sněhovou kalamitou, při kličkování mezi uvízlými kamiony a v neposlední řadě při "sáňkování" v plně naloženém autě jsme vyčerpali denní dávku adrenalinu ještě na české straně hranic. Nicméně jsme ve zdraví dorazili hluboko do německého vnitrozemí a mohli si vybírat z letošního bojového "menu".

Po nezbytných formalitách pod taktovkou vicepresidenta BCE Ernsta Sengotty (8. Dan AKJ) a osobním dohledem zakladatele stylu velmistra Jakoba Becka (10. Dan AKJ) došlo, jak je dobrým německým zvykem, k urputné rozcvičce ve stylu "skákej a kopej" a pak už se mohli zadýchaní a zlehka orosení cvičenci rozdělit do skupin podle oblastí, které chtěli zdokonalit.

Pro milovníky Taekwon-do byl mezi instruktory připraven Max Kranz (6. Dan Taekwon-do), který své svěřence zaměstnával jak tradičními katami Taekwon-do, tak i pestrou paletou vysokých kopů na box-lapy.Kdo potřeboval znát kombinaci AKJ, zašel do skupiny V. Schneidera (4. Dan AKJ). O výuku kata AKJ se postaral Ulrich Geiβler (6. Dan AKJ). Procvičování základních technik AKJ se ujal poměrně neznámý Wolfgang Maidel (2. Dan AKJ).

Nás však zajímaly nejvíce techniky na 1. Dan a výše. Většina českých účastníků byli adepti červnových zkoušek na mistrovské stupně, tak se není co divit. Pod vedením Wilfrieda Schlichtinga (7. Dan AKJ) jsme měli možnost vypilovat zkouškové techniky až do 5. Danu.

Novou tváří semináře byl drobný chlapík v modrém judo-gi, Franz Lehner (4. Dan Jiu-Jitsu). Bylo to příjemné zpestření v tom drilu, který jsme kvůli blížícím se zkouškám chtě-nechtě museli podstoupit. Na připraveném tatami v rohu haly jsme procvičovali principy rozvážení protivníka jak ve stoje, tak i v seize. Ke slovu přišly také znehybňovací páky, práce s protivníkem při boji na zemi a škola pádů. Při kotoulech a pádech bylo pro mně osobně zajímavé použití měkkého klínu jako překážky pro přeskok i jakési "náběžné" a v zápětí "svahové" plochy.

Přestávky mezi tréninky jsme vyplnili diskusemi, jak jinak, na téma bojových umění. Tentokrát byla v centru dění otázka pravidel pořádání soutěže Fighting, která poprvé zavítá do Čech v říjnu letošního roku. Konzultace s německou stranou přinesly své ovoce a doufejme, že ve stejném duchu proběhne i samotná soutěž.

I přes malou účast cvičenců a oproti minulým rokům slabší nabídku ze strany BCE si každý z naší výpravy vybral trénink, ke kterému ho srdce táhlo. A tak jsme bez újmy na zdraví odjížděli spokojeni z příjemně a smysluplně prožité soboty.

Závěrem bych rád jménem Kolegia danů popřál hodně energie a zdraví všem adeptům červnových zkoušek v "Mekce" Allkampf-Jitsu – Jettingenu.

Pavel Hirsch
viceprezident AKJ ČR

 

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

5.Krajský přebor v AKJ Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 2.12.2018

17.MČR Fighting AKJ, Plzeň

• vloženy výsledky jednotlivců a škol

více ... Zpravodaj, 4.11.2018

Tiger Cup, Chomutov

• vložení výsledky

více ... Zpravodaj, 7.10.2018

22. mistrovství ČR v AKJ, Strakonice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 16.5.2018

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 9.4.2018

Samurai Cup, Chodov

• vloženy výsledky

více ... Fighting, 22.3.2018

Sekce Trenérská škola

• aktualizace obsahu stránky trenérská škola

11.2.2018

Akredit.kurz trenéra BU II.tř., Chomutov

• vloženy fotografie z průběhu akreditovaného kurzu trenéra bojových umění II.třídy

více ... Zpravodaj, 5.11.2017

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

email: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek