zpět

Mezinárodní seminář Allkampf-Jitsu

Burgau 24. března 2007

Třetí březnovou sobotu proběhl v německém Burgau první letošní mezinárodní seminář. Možná díky posledním záchvěvům odcházející zimy a tím pádem více než sychravému počasí se sjelo do moderní sportovní haly v městečku Burgau jen něco málo přes sedmdesát účastníků. Oproti tradiční téměř dvojnásobné návštěvnosti to byl citelný propad, ale na druhou stranu byla alespoň obsazenost jednotlivých skupin menší a přístup instruktorů individuálnější. Od nás z Čech vyrazily do nepřízně počasí jen dvě auta nadšenců, jedno ze severu (Tiger Relax Club) a druhé z jihu (SKP Č. Budějovice). Můžu hovořit sice jen za jihočeskou část výpravy, ale neodpustím si krátký komentář k cestě. Myslím, že mohu směle prohlásit, že při překonávání hranic zasažených sněhovou kalamitou, při kličkování mezi uvízlými kamiony a v neposlední řadě při "sáňkování" v plně naloženém autě jsme vyčerpali denní dávku adrenalinu ještě na české straně hranic. Nicméně jsme ve zdraví dorazili hluboko do německého vnitrozemí a mohli si vybírat z letošního bojového "menu".

Po nezbytných formalitách pod taktovkou vicepresidenta BCE Ernsta Sengotty (8. Dan AKJ) a osobním dohledem zakladatele stylu velmistra Jakoba Becka (10. Dan AKJ) došlo, jak je dobrým německým zvykem, k urputné rozcvičce ve stylu "skákej a kopej" a pak už se mohli zadýchaní a zlehka orosení cvičenci rozdělit do skupin podle oblastí, které chtěli zdokonalit.

Pro milovníky Taekwon-do byl mezi instruktory připraven Max Kranz (6. Dan Taekwon-do), který své svěřence zaměstnával jak tradičními katami Taekwon-do, tak i pestrou paletou vysokých kopů na box-lapy.Kdo potřeboval znát kombinaci AKJ, zašel do skupiny V. Schneidera (4. Dan AKJ). O výuku kata AKJ se postaral Ulrich Geiβler (6. Dan AKJ). Procvičování základních technik AKJ se ujal poměrně neznámý Wolfgang Maidel (2. Dan AKJ).

Nás však zajímaly nejvíce techniky na 1. Dan a výše. Většina českých účastníků byli adepti červnových zkoušek na mistrovské stupně, tak se není co divit. Pod vedením Wilfrieda Schlichtinga (7. Dan AKJ) jsme měli možnost vypilovat zkouškové techniky až do 5. Danu.

Novou tváří semináře byl drobný chlapík v modrém judo-gi, Franz Lehner (4. Dan Jiu-Jitsu). Bylo to příjemné zpestření v tom drilu, který jsme kvůli blížícím se zkouškám chtě-nechtě museli podstoupit. Na připraveném tatami v rohu haly jsme procvičovali principy rozvážení protivníka jak ve stoje, tak i v seize. Ke slovu přišly také znehybňovací páky, práce s protivníkem při boji na zemi a škola pádů. Při kotoulech a pádech bylo pro mně osobně zajímavé použití měkkého klínu jako překážky pro přeskok i jakési "náběžné" a v zápětí "svahové" plochy.

Přestávky mezi tréninky jsme vyplnili diskusemi, jak jinak, na téma bojových umění. Tentokrát byla v centru dění otázka pravidel pořádání soutěže Fighting, která poprvé zavítá do Čech v říjnu letošního roku. Konzultace s německou stranou přinesly své ovoce a doufejme, že ve stejném duchu proběhne i samotná soutěž.

I přes malou účast cvičenců a oproti minulým rokům slabší nabídku ze strany BCE si každý z naší výpravy vybral trénink, ke kterému ho srdce táhlo. A tak jsme bez újmy na zdraví odjížděli spokojeni z příjemně a smysluplně prožité soboty.

Závěrem bych rád jménem Kolegia danů popřál hodně energie a zdraví všem adeptům červnových zkoušek v "Mekce" Allkampf-Jitsu – Jettingenu.

Pavel Hirsch
viceprezident AKJ ČR

 

Zkoušky od 15:00
Nové Strašecí

termín: 22.2.2020

Zkoušky od 15:00
Chomutov - TRC

termín: 25.1.2020

Regionální seminář AKJ
Chomutov - TRC

termín: 25.1.2020

propozice

Příměstský tábor
Chomutov - TRC

termín: 3.2. až 7.2.2020

propozice

Trenérský seminář AKJ
Chomutov

termín: 15.2. a 16.2.2020

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 8.1.2020

Kalendář akcí

• vloženy akce na rok 2020

více ... Kalendář, 2.1.2020

6.KP mládeže v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky
• vložena zpráva o soutěži

více ... Zpravodaj, 26.11.2019

Tiger Cup, Chomutov

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.10.2019

23. mistrovství ČR v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.5.2019

Národní přebor pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Kalendář, 8.4.2019

Kalendář akcí

• provedena aktualizace a doplnění kalendáře pro rok 2019

více ... Kalendář, 17.2.2019

Kalendář akcí 2019

• vložen návrh akcí na rok 2019

více ... Kalendář, 8.1.2019

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek