zpět

Regionální seminář Allkampf-Jitsu

Hradec Králové 31. března 2007

Historicky první regionální seminář v Královéhradeckém kraji proběhl poslední březnový den v aule ZŠ Josefa Gočára v Hradci Králové. Zúčastnili se ho cvičenci ze 4 klubů. Kromě pořádajícího Spartaku HK přijeli také cvičenci z Shotokan Karate Chrudim, Haciman team Praha a TRC Chomutov. Akce proběhla pod vedením prezidenta Allkampf-jitsu v ČR Martina Matouše.

Seminář byl zaměřen na procvičení základních technik na 9. a 8. kyu Allkampf-jitsu a jejich aplikace v reálném boji. Spolu s procvičováním správné techniky se pokročilejší cvičenci učili využívat i tlakové body tak, aby zvýšili účinek technik. Účastníci semináře byli rozděleni na dvě skupiny, jejichž vedení si rozdělili Martin Matouš a Honza Michanek z Tiger centra Chomutov. Procvičovala se i technická část karate - kihon a nechyběl ani nácvik nejrůznějších přerážecích technik (při nácviku se používali lapy a odražeče). V odpolední části si pak všichni přítomní vyzkoušeli základy Fightingu.

Sportovní disciplína Fighting se skládá ze tří částí - kumite karate, boj v držení a boj na zemi. Vzhledem k tomu, že většinu cvičenců semináře tvořili členové v současné době prvního klubu žebříčku sportovního kumite v ČR Spartaku Hradce Králové a členové klubu Shotokan Karate Chrudim, první část (kumite) posloužila spíše jako rozcvičení a prohřátí. Hlavní důraz pak byl dán na nácvik přehozů a porazů a boje na zemi. Chomutovští instruktoři předvedli a procvičili několik velmi dobrých triků tohoto druhu boje. Vše končilo krátkou simulací soutěžní disciplíny Fighting.

Po skončení semináře čekalo 11 cvičenců zkoušení na 9. a 8. kyu Allkampf-jitsu. Vzhledem k dlouhodobější přípravě i podrobnému procvičení na semináři nakonec všichni uspěli. 9. kyu Allkampf-jitsu získali Zdeněk a Adam Klusoňovi, Jakub Škaloud, Denisa Martínková, Dan Brendl, Marcela Pospíšilová a Erik Roubínek ze Sparatku HK a dále Lenka Cejnarová, Pavel Šídlo a Honza Vlasák z Chrudimi. 8. kyu získal Pavel Pecháček z Chomutova.

Příjemné prostředí auly ZŠ Josefa Gočára, profesionální vedení semináře ze strany Martina Matouše a Honzy Michanka i koncentrace a nadšení cvičenců během semináře - to vše dohromady udělalo z poslední březnové soboty velmi příjemný zážitek.

Kamil Guzek
Spartak HK

 

Klubový seminář děti od 10.hodin
Plzeň

termín: 4.5.2019

Zkoušky do 5.kyu od 12.hodin
Nové Strašecí

termín: 25.5.2019

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Národní přebor pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Kalendář, 8.4.2019

Kalendář akcí

• provedena aktualizace a doplnění kalendáře pro rok 2019

více ... Kalendář, 17.2.2019

Kalendář akcí 2019

• vložen návrh akcí na rok 2019

více ... Kalendář, 8.1.2019

5.Krajský přebor v AKJ Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 2.12.2018

17.MČR Fighting AKJ, Plzeň

• vloženy výsledky jednotlivců a škol

více ... Zpravodaj, 4.11.2018

Tiger Cup, Chomutov

• vložení výsledky

více ... Zpravodaj, 7.10.2018

22. mistrovství ČR v AKJ, Strakonice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 16.5.2018

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 9.4.2018

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

email: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek