zpět

Regionální seminář Allkampf-jitsu

Plzeň - 14. dubna 2007

Dne 14. 4. se po osmi letech díky Petru Gabrielovi opět uskutečnil regionální seminář Allkampf-Jitsu v Plzni. Právě Petr dal před třemi lety dohromady pár nadšenců. Skupinka se začala rychle rozrůstat a v dnešní době se USK AKJ PLZEŇ chlubí již třiceti cvičenci.

Kromě domácích „Plzeňáků“ si přijeli zacvičit žáci z Českých Budějovic, Chomutova a Prahy. Dohromady se sešlo 30 cvičenců. Akce proběhla pod vedením prezidenta AKJ pro ČR Martina Matouše (4. Dan). Účastníci semináře byli rozděleni na dvě skupiny podle technických stupňů, jež cvičili pod vedením Martina Matouše a Petra Gabriela (2. Dan).

První část semináře byla zaměřena na základní techniky pro nižší stupně pod vedením Martina a aplikace technik v reálném boji pro ostatní žáky, které si vzal na starosti Petr Gabriel. V další dvouhodinovce se procvičovaly kata/kombinace a techniky pro randori na nadcházející MČR v Krnově. Zde si žáci mohli ověřit sílu technik na lapách a také odstranit drobné chyby. Dozvěděli se, jak zlepšit své soutěžní disciplíny, co přidat, nebo naopak ubrat. Poté každá dvojice předvedla nacvičené techniky vybrané na závody. V této části byla poslední půlhodina věnována kopům do lap v režii Petra Gabriela. V posledním úseku semináře se pak společně trénoval nácvik volných bojů pro sportovní zápas (fighting), a to postupně všechny fáze - ve stoje, úchopu, podmety a porazy, i boj na zemi. Martin také vysvětloval, jak se ubránit a vyvléknout z různých druhů škrcení či znehybňovacích poloh.

Příjemné prostředí, dobrá nálada a přestávky venku za krásného slunečného dne umocnily prožitky strávené v tělocvičně. Pravé zakončení celého dne se konalo v místní hospůdce U Švejka u dobrého jídla a pití, kde se sešla spolu s Martinem nemalá parta sympatických lidí. Všichni se následně shodli na tom, že na semináři díky menšímu množství lidí panovala vynikající „rodinná“ atmosféra. Velký dík patří nejen všem, kteří přijeli, a podíleli se tak na znovuotevření série plzeňských seminářů AKJ, ale i Martinu Matoušovi, který vůbec umožnil, abychom se všichni opět sešli. Doufáme, že se plzeňské semináře díky krásnému prostředí a dobré skupině lidí zařadí mezi ty nejnavštěvovanější.

Helena Kelymanová, USK AKJ Plzeň

 

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Reg.seminář, Č.Budějovice

• vloženy propozice
• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 4.12.2018

5.Krajský přebor v AKJ Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 2.12.2018

17.MČR Fighting AKJ, Plzeň

• vloženy výsledky jednotlivců a škol

více ... Zpravodaj, 4.11.2018

Tiger Cup, Chomutov

• vložení výsledky

více ... Zpravodaj, 7.10.2018

22. mistrovství ČR v AKJ, Strakonice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 16.5.2018

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 9.4.2018

Samurai Cup, Chodov

• vloženy výsledky

více ... Fighting, 22.3.2018

Sekce Trenérská škola

• aktualizace obsahu stránky trenérská škola

11.2.2018

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

email: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek