zpět

11. MČR Allkampf-jitsu

Krnov - 12. května 2007

Výsledková listina mistrovství


11. MČR Allkampf-jitsu očima Káji Holderika

Nebudu hned od začátku kritizovat a vezmu to pěkně postupně… Je pátek odpoledne a vyrážíme s naším mosteckým teamem směr Krnov. Co vám budu povídat. Čekala nás dlouhá předlouhá cesta v páteční dopravní špičce, prostě labůžo. Táhli jsme se jak smrad ze syrečků a ke konci jsem si z těch zatáček málem udělal z rukou vánočku. Je cirka hodinka před půlnocí a konečně dorážíme. Kupodivu bez velkého bloudění nacházíme naši ubytovnu a s ní i přilehlou tělocvičnu, kde se zítra za velkého počtu skandujících a nadšených diváků budou dít věci (aspoň doufám).

Půjdem si vybalit věci… Nemůžu se zde nezmínit o tom, že si osádka našeho vozu zapomněla s sebou zabalit následující: 2 ks kartáčků na zuby, 2ks sprchového gelu, 1ks ručníku, 1ks spoďárů a spacák (ještě že tu nejsme celej tejden). Naštěstí hlavy jsme si nezapomněli, a tak můžeme po té krátké inventuře popřemýšlet, kam zajdem na nějaký to pivko.

Sešli jsme se ve větším než velkém počtu allkampfáků v pivnici v centru města. Musím podotknout, že jsem byl neskonale šťasten, že jsem si stačil objednat ještě před příchodem našeho nejmenovaného kamaráda J. H., neboť ten si pro sebe začal poroučet piva po pěti a barmanka se u toho tvářila, jako by jí spadly hračky do kanálu. Nakonec vše dobře dopadlo. My jsme zdárně uhasili žízeň a barmanka vyvázla s pěkným dýškem a pár puchýři na nohou.

Kolem druhé ráno se společnost začala rozcházet. Tedy samozřejmě až na pár jedinců, kteří se šli rozšoupnout na místní disko. Jdu spát… Na to, abych to šel rozbalit na parket, mám v sobě málo promile a naopak spoustu kilometrů v autě… prostě taková naprd kombinace. Raději jdu zalézt do futrálu, abych byl, jak se říká, na zítra IN.

Kuk… je půl osmé ráno. Petr Gábor zavelel a celý plzeňský oddíl se jako jeden muž postavil do dvouřadu u dveří, chytil se za ruce a s písní My jsme boží bojovníci vyšel směr tělocvična.

Slavnostní zahájení je prý naplánováno na osmou hodinu… maximálně v devět. Ha ha. Nejsem žádný zelenáč a na pár podobných akcích už jsem byl, takže moc dobře vím, jak to chodí. Musím se pochválit. Měl jsem opět pravdu. Vstal jsem až kolem deváté a pohodlně jsem stihnul počáteční ceremoniál, který začal lehce po desáté.

Všechny školy nastoupí v zástupech a vyslechneme si státní hymnu, tedy alespoň její úryvek. Takhle instrumentálně jsem to už dlouho neslyšel. Postupně se představí rozhodčí, sponzoři, vybrané školy, vedoucí škol, mediální partneři, pořadatelé… a hle, hodinka je fuč. Mám dojem, že jsem vystál v tatami důlek.

Táák a můžem to rozjet. Nejprve začne cvičit omladina. To znamená, že si kliďánko můžu někam zajít na pivko a vzhledem k tomu, že ...ehm, jak bych to kulantně řekl... tak trochu vázne organizace, bude těch piv kliďánko i víc.

Musel bych chvilku přemýšlet, co mě pobavilo víc. Jestli to, že slečny u rozhodčích počítaly výsledky na prstech ruky (podle toho to taky vypadalo po vyhlášení) nebo to, že v kategorii juniorů došly desky. Ba ne, už to mám. Největší špek bylo to, že jedné holčině od nás řekli, že pro ni nemají kategorii a že se může převléknout a jet domů. Myslím, že po téhle akci už mě na žádné republice nic nepřekvapí. Po vyhlášení výsledků si závodníci mezi sebou předali poháry a medaile, které jim opravdu příslušely, a jde se do sprch a na véču.

Ráno jsem si naivně myslel, že vzhledem k tomu, že přijelo pouze 90 závodníků, budu moct v odpoledních hodinách vyrazit směr domov, ale jak bláhově jsem se spletl. Nakonec jsme byli rádi, že jsme se v osm večer dokodrcali do místní pizzerie. Tak pěkně jsem se nacpal, že mě už dneska za volant nikdo nedostane. Raději tu tedy zůstaneme ještě dnešní noc a zajdem tu hořkost někam spláchnout.

Honza Michanek to vybalil v hospůdce na zahrádce, odkud nás za hlasitého zpěvu a smíchu vypakovaly místní švestky. Tak jsme se raději přesunuli dovnitř. Dáme si ještě pár piv a zazpíváme baladu o Pájovi. Čas opět pokročil a myslím, že kultury je už pro dnešek dost. Jdu do hajan. Vždyť zítra je taky den a za rok další republika… snad bude lepší…

Karel Holderik, ŠBU Most


Fotogalerie

fotky na rajčeti 1

fotky na rajčeti 2

 

Zkoušky od 15:00 - zrušeno
Plzeň

termín: 30.5.2020

Národní seminář AKJ
Chomutov

termín: 6.6.2020

propozice

URČENO POUZE PRO DOSPĚLÉ, INSTRUKTORY A TRENÉRY. KAPACITA OMEZENA NA 50 OSOB

Zkoušky 9. - 1.kyu
1. a 2.Dan
Chomutov

termín: 7.6.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Národní seminář AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace
• vloženy propozice
URČENO POUZE PRO DOSPĚLÉ, INSTRUKTORY A TRENÉRY. KAPACITA OMEZENA NA 50 OSOB

více ... Kalendář, 21.5.2020

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek