zpět

Letní soustředění Allkampf-jitsu

Věšín - 28. července až 4. srpna 2007

Ahoj kamarádi. Konečně je to tady. Celý rok se těším jak batole na dudlík na to, až si budu moct během týdne zhuntovat svoje tělo, a to ještě navíc dobrovolně a rád. Asi nebudu sám, kdo zastává názor, že si ze soustředění odnese tolik bojového umění, příjemných prožitků, ale i boulí a šrámů, že bude mít až do konce prázdnin vystaráno a může se s klidným srdcem válet u televize. Ale to už je jiná pohádka….

Je sobota 28. července… usedám na svůj stroj tovární značky Honda (tomu se říká skrytá reklama) a vyrážím směr Věšín. Letos jsem letěl příliš nízko a tak za slabou hodinku a čtvrt jsem na místě. Sotva jsem se stihnul se všemi přivítat, poplácat po zádech, ochutnat pivo (vlastně byly asi dvě) a v neposlední řadě vybalit všechny věci. Mimochodem Martin H. nám vyzdobil pokoj kanadskou, australskou a českou vlajkou. Vypadá to moc dobře a navíc v noci, když mi bude zima, tak se mám do čeho zabalit. Myslím, že Martina by asi trefilo, kdybych mu celou noc prděl třebas do tý kanadský.

T = - 10 minut. Ano pochopili jste to správně. Přesně za deset minut to vypukne. Jdu se hodit do gala a začnu se pomalým krokem šourat na první nástup. Je nás tu letos opět jak much nad kadiboudou. Odhadoval bych to tak na 150 kousků. Po úvodní ceremonii se rozdělíme do skupin podle technických stupňů a jde se na to.

Vzhledem k tomu, že jsme jako první skupina vyfasovali na trénink letošního hosta pana Haluzu 2. Dan karate, jsem ještě hodinku po skončení cvičení čekal na terase u hospůdky, až mi doběhnou i plíce. Přičemž tento volný čas jsem si vyplňoval třením nabíhajících boulí a modřin. Přesto všechno bych tento trénink označil jako ve škole za jedna nebo chcete-li červenej puntik. Navíc mě trochu škodolibě hřeje myšlenka na to, že si pana Haluzu postupně užijou všechny skupiny. Dalším letošním hostem je pan Hotovec 3. Dan iaido. Na jeho trénink se už moc těším a musím říct, že Vláďa „vole“ Hotovec opět nezklamal, stejně jako Ivo Kosina 3. Dan Yamaue aikijutsu. Takže uděluji další jedničky.

Je úterý a ode dneška už to bude jen čistokrevnej Allkampf. Po ránu se hnedle po ceremoniálu rozdělí obvyklá porce kliků za nepořádek na chatkách a jdem se na dolní louku poprat. Málem bych zapomněl, je ÚTERÝ – odpoledne je volnej program a to znamená jediné – koupaliště v Příbrami. Tam z nás místní plavčíci zas budou mít radost, jako ostatně každej rok, kdy jim tam děláme zatěžkávací zkoušky na všechny atrakce. Už se nemůžu dočkat, až si dřepnu do parní lázně a prohřeju své staré ehm… myslel jsem prokřehlé kosti. Jak jsem bohužel záhy zjistil, podobnej dobrej nápad měla i většina mejch kamarádů, a tak se nás tu v lázni pro osm lidí sešlo cirka pětadvacet. To v praxi znamenalo, že když se chtěl někdo otočit nebo podrbat na zádech, museli tři lidi na chvilku ven. Já si ale nestěžuju, protože kromě toho, že tu bylo krásně teplo, jsem seděl vedle Adély a tolikrát jsem si na její ehm... nešáhl ani při tréninku na zemi (sorry Tome). Samozřejmě NECHTĚNĚ.

Další zvláštností tohoto dne je, že černým pásům začíná tzv. nadstandardní program. To znamená, že se každý večer přesně ve 22.00 převléknou a jdou „dobrovolně“ na noční trénink. My ostatní nevyvolení jim tiše „závidíme“ a v hospůdce mezitím připíjíme na jejich zdraví. Když se nad tím trochu zamyslím, tak vlastně všichni trénujeme…..jim tvrdnou svaly a nám játra.

Abych tu ale nerozebíral každý den zvlášť a nedostal sprďáka od Martina, že jsem zabral všechny stránky časopisu, tak to vezmu hákem. Tedy ne Martina, ale samozřejmě to psaní.

Takže den ve Věšíně probíhá asi takto:
• Ráno – snídaně. Vzhledem k tomu, že chodím spát tak kolem čtvrté ráno, tak jsem si raňajky dal pouze první den.
• První trénink – Tj. ceremoniál, kliky za trest, rozdělení na skupiny podle technických stupňů popřípadě věku a jde se na věc.
• Oběd + polední klid – Většinou se nacpu a jdu dospat noční manko.
• Druhý trénink – Chce silnou vůli se vzbudit, protáhnout namožené svaly a klouby (rok od roku to jde hůř a hůř).
• Večeře + večerní trénink – K tomu asi není co dodat. Papů a pak si zase huntovat tělo. Večerní trénink většina lidí piluje techniky na páteční zkoušky.
• Noc – Pro děti čas jít do hajan a pro dospělé hlavní část dne. Tady se procvičuje silná vůle bojovníka, protože bez té byste ráno určitě nevstali.

Sečteno a podtrženo… pěkně jsme si tu zacvičili, popili, pojedli a pobavili. A pokud neumřeme, tak se tu za rok zase sejdem… zazvonil zvonec a pohádky je konec

Váš Kájinek.

 

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ - zrušeno
Most

termín: 18.4.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

24. mistrovství ČR v AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 6.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek