zpět

Konflikt ve vedení německého BCE

V úvodu této smutné informace chci zdůraznit, že se dále popsané skutečnosti nijak nedotýkají české organizace Allkampf-jitsu. Jedná se pouze o osobní konflikt prezidenta Budo centra Evropa Jakoba Becka a viceprezidenta BCE Ernsta Sengotty.

Nepřísluší mi hodnotit postoje, motivaci či záměry obou aktérů, jen chci podat co nejobjektivnější popis situace pro dobrou informovanost našich žáků, protože ke konfrontaci obou mistrů došlo veřejně na internetových stránkách BCE.

Počátkem roku 2007 Ernst Sengotta představil svůj záměr zlepšit fungování celé organizace, zlepšit marketing a hlavně také kvalitu seminářů a zkoušek. Po půl roce praxe měl mistr Beck výhrady k formě prezentace této myšlenky a tvrdým metodám, kvůli nimž přišla organizace o několik škol včetně nově vznikající italské sekce.

Ernst Sengotta reagoval v polovině roku na kritiku několika otevřenými dopisy členům, kde navrhoval školám a žákům, aby se rozhodli, zda chtějí navštěvovat semináře a zkoušky pod jeho vedením, nebo pod vedením mistra Becka. To situaci samozřejmě velice vyhrotilo a právě na zkouškách na mistrovské stupně 12. prosince 2007 došlo k přímé osobní konfrontaci.

Pro nás, kteří jsme právě absolvovali zkoušku a kterým byly slavnostně předávány certifikáty, to byla pěkně studená sprcha. V závěrečné řeči absolventům mistrovských zkoušek Ernst Sengotta zopakoval svůj záměr na rozdělení seminářů a zkoušek. Na to reagoval mistr Beck tím, že odmítá v rámci jedné organizace vytvářet dvě skupiny mistrů a žáků a tím ji vnitřně rozdělit, přičemž na místě odvolal mistra Sengottu z jeho funkce a přislíbil v novém roce jmenování nového viceprezidenta.

Je velice těžké zjistit, kde je větší váha pravdy, protože naše jazyková a vzdálenostní bariéra a neznalost německých vazeb nám neumožňují zcela pochopit všechny pohnutky obou aktérů. Osobně si myslím, že německá organizace opravdu potřebuje vnitřní změnu a zlepšení kvality seminářů a zkoušek, ale pravděpodobně se forma provádění těchto změn nelíbila mistru Beckovi. Oběma zúčastněným můžeme jen přát, aby toto nedorozumění nemělo zásadní vliv na jejich více než dvacetileté sportovní přátelství.

Martin Matouš
prezident AKJ ČR

 

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ - zrušeno
Most

termín: 18.4.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

24. mistrovství ČR v AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 6.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek