zpět

Mezinárodní mistrovství v Allkampf-Jitsu
Bad Kissingen – SRN

Jihočeši vybojovali celkem čtyřicet čtyři medailí

V sobotu 26.4.2008 se konalo Mezinárodní mistrovství v Allkampf-jitsu. Soutěžilo se v tradičních disciplínách sebeobranného systému Allkampf-Jitsu : kata ( povinné sestavy ), randori ( sebeobrana ve dvojici ) a tameshiwari ( přerážení dřevěných desek o rozměrech 30x30 cm a šířce od 1,5 cm v dětských kategoriích až po 3 cm v kategorii muži ). V tomto závodě se utkalo 138 závodníků z Německa a ČR. Zápasy probíhaly na čtyřech zápasištích rozdělených do jednotlivých věkových a technických kategorií. Každá disciplína byla hodnocena zvlášť a pak se vyhlašoval absolutní vítěz v jednotlivých kategoriích.

Do bavorského Bad Kissingenu se vypravila česká reprezentace, která čítala "pouze" 16 kvalitně připravených závodníků různých technických kategorií. Tentokrát tvořili reprezentaci před nadcházejícím Mistrovstvím ČR ( 10.5.2008 v Plzni ) pouze Jihočeši z oddílů Bojových umění SKP České Budějovice a TJ Karate Nové Hrady.

V kategorii dětí do čtrnácti let vybojovali: Tomáš Hermann ( 1. místa ve všech třech disciplínách a celkové 1. místo v kat. K03) ,Ladislav Bárta ( 2. místa ve všech třech disciplínách a celkové 2. místo v kat. K03). V kategorii juniorů od čtrnácti do osmnácti let obsadili: Caroline Podhorová ( 2.místa v kata a v tameshi wari, 3. místo v randori a celkové 3.místo v kategorii JW2 ), Ondřej Podhora ( 1.místo v kata a 3. místo v tameshi wari), Pavel Winkler ( 1.místa v randori a tameshi wari, 2.místo v kata a celkové 1.místo v kategorii JW2), Petr Borecký ( 2. místa v randori a tameshi wari a celkové 2. místo v kategorii JW2), Jiří Kadlec ( 3. místa v randori a kata a celkové 3. místo v kategorii JM2), Jindřich Kolář (1. místo v kata, 2.místo v tameshi wari ,3.místo v randori a celkové 1.místo v kategorii JM1 ) Martin Hermann ml. ( 2. místo a celkové 2.místo v kat. JM1 ), Petr Randus ( 3.místo kata v kat. JM1). V kategorii žen zvítězila Magda Pelechová ve všech třech disciplínách i v celkově v kategorii DB. V kategorii mužů obsadil: Milan Novotný (2.místa v kata a v randori, 1.místo v tameshi wari a celkové vítězství v kategorii HB), skvěle si také vedl Michal Kučera ( 1. místo v randori a celkové 3. místo v kategorii HB.

Na závěr sobotního dne proběhla divácky nejatraktivnější soutěž družstev a letošní novinka v závodu tříčlenných týmů - Trojboj. První disciplínou je Kata tým, kde se hodnotí synchronizované cvičení povinné sestavy, ale také její technická náročnost, při zachování všech povinných prvků. Druhou disciplínou je Embu – sebeobranný boj tříčlenných družstev , kdy v minutovém boji se brání obránce dvěma útočníkům. Zde rozhodčí hodnotí plynulost a reálnost boje, jsou zde zařazeny obrany proti zbraním, ale také úderům a kopům. Trojboj uzavírá disciplína Tameshi wari, kdy tým najednou přeráží desky a podle obtížnosti zvolených technik je pak celá akce hodnocena. Jihočeši měli pouze jeden tým ve složení: Jindřich Kolář, Tomáš Kouba a Petr Randus. Naši junioři v konkurenci osmi družstev zvítězili v disciplíně kata, 2. místo vybojovali v disciplíně tameshi wari a obsadili tak celkové 3. místo.

Naši závodníci zúročili kvalitní a náročnou přípravu a dokázali, na mezinárodním turnaji obsadit přední pozice. Letošní závodní sezóna však zdaleka nekončí, 10. května se koná 12. mistrovství ČR , na které se naše týmy opět připravují.

1. nahoře z leva:
Podhora,Winkler, Kadlec, Kolář, Kučera a Podhorová

uprostřed z leva:
Borecký,Novotný, Randus, Kouba, Hermann M.ml,Hermann T. a Bárta

dole z leva:
Hnilička,Pelechová,Hermann M.

trenér Martin Hermann


Fotogalerie

Láďa Bárta při randori.jpgTomáš Hermann nastupuje do obranné techniky.jpg


 

Tiger Cup Chomutov (3.kolo)
Fighting
LowKick
Ne Waza
Duo System
Kata
Chomutov

Tiger Cup Chomutov (3.kolo):br:Fighting, LowKick, Ne Waza, Duo System, Kata

termín: 19.10.2019

propozicereverspravidlaplakát

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Tiger Cup Chomutov

• vložen revers

více ... Kalendář, 14.10.2019

Tiger Cup Chomutov

• zprovozněna on-line registrace jednotlivců, registrace týmu (duo system) a registrace kouče

více ... Kalendář, 5.10.2019

Tiger Cup Chomutov

• vloženy propozice a odkaz na pravidla

více ... Kalendář, 2.10.2019

Kalendář akcí

• aktualizace kalendáře - změna termínu Tiger Cupu

více ... Kalendář, 2.9.2019

Tiger Cup Chomutov

• vložen plakát

více ... Kalendář, 2.9.2019

23. mistrovství ČR v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.5.2019

Národní přebor pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Kalendář, 8.4.2019

Kalendář akcí

• provedena aktualizace a doplnění kalendáře pro rok 2019

více ... Kalendář, 17.2.2019

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek