zpět

Mezinárodní mistrovství v Allkampf-Jitsu
Bad Kissingen – SRN

Jihočeši vybojovali celkem čtyřicet čtyři medailí

V sobotu 26.4.2008 se konalo Mezinárodní mistrovství v Allkampf-jitsu. Soutěžilo se v tradičních disciplínách sebeobranného systému Allkampf-Jitsu : kata ( povinné sestavy ), randori ( sebeobrana ve dvojici ) a tameshiwari ( přerážení dřevěných desek o rozměrech 30x30 cm a šířce od 1,5 cm v dětských kategoriích až po 3 cm v kategorii muži ). V tomto závodě se utkalo 138 závodníků z Německa a ČR. Zápasy probíhaly na čtyřech zápasištích rozdělených do jednotlivých věkových a technických kategorií. Každá disciplína byla hodnocena zvlášť a pak se vyhlašoval absolutní vítěz v jednotlivých kategoriích.

Do bavorského Bad Kissingenu se vypravila česká reprezentace, která čítala "pouze" 16 kvalitně připravených závodníků různých technických kategorií. Tentokrát tvořili reprezentaci před nadcházejícím Mistrovstvím ČR ( 10.5.2008 v Plzni ) pouze Jihočeši z oddílů Bojových umění SKP České Budějovice a TJ Karate Nové Hrady.

V kategorii dětí do čtrnácti let vybojovali: Tomáš Hermann ( 1. místa ve všech třech disciplínách a celkové 1. místo v kat. K03) ,Ladislav Bárta ( 2. místa ve všech třech disciplínách a celkové 2. místo v kat. K03). V kategorii juniorů od čtrnácti do osmnácti let obsadili: Caroline Podhorová ( 2.místa v kata a v tameshi wari, 3. místo v randori a celkové 3.místo v kategorii JW2 ), Ondřej Podhora ( 1.místo v kata a 3. místo v tameshi wari), Pavel Winkler ( 1.místa v randori a tameshi wari, 2.místo v kata a celkové 1.místo v kategorii JW2), Petr Borecký ( 2. místa v randori a tameshi wari a celkové 2. místo v kategorii JW2), Jiří Kadlec ( 3. místa v randori a kata a celkové 3. místo v kategorii JM2), Jindřich Kolář (1. místo v kata, 2.místo v tameshi wari ,3.místo v randori a celkové 1.místo v kategorii JM1 ) Martin Hermann ml. ( 2. místo a celkové 2.místo v kat. JM1 ), Petr Randus ( 3.místo kata v kat. JM1). V kategorii žen zvítězila Magda Pelechová ve všech třech disciplínách i v celkově v kategorii DB. V kategorii mužů obsadil: Milan Novotný (2.místa v kata a v randori, 1.místo v tameshi wari a celkové vítězství v kategorii HB), skvěle si také vedl Michal Kučera ( 1. místo v randori a celkové 3. místo v kategorii HB.

Na závěr sobotního dne proběhla divácky nejatraktivnější soutěž družstev a letošní novinka v závodu tříčlenných týmů - Trojboj. První disciplínou je Kata tým, kde se hodnotí synchronizované cvičení povinné sestavy, ale také její technická náročnost, při zachování všech povinných prvků. Druhou disciplínou je Embu – sebeobranný boj tříčlenných družstev , kdy v minutovém boji se brání obránce dvěma útočníkům. Zde rozhodčí hodnotí plynulost a reálnost boje, jsou zde zařazeny obrany proti zbraním, ale také úderům a kopům. Trojboj uzavírá disciplína Tameshi wari, kdy tým najednou přeráží desky a podle obtížnosti zvolených technik je pak celá akce hodnocena. Jihočeši měli pouze jeden tým ve složení: Jindřich Kolář, Tomáš Kouba a Petr Randus. Naši junioři v konkurenci osmi družstev zvítězili v disciplíně kata, 2. místo vybojovali v disciplíně tameshi wari a obsadili tak celkové 3. místo.

Naši závodníci zúročili kvalitní a náročnou přípravu a dokázali, na mezinárodním turnaji obsadit přední pozice. Letošní závodní sezóna však zdaleka nekončí, 10. května se koná 12. mistrovství ČR , na které se naše týmy opět připravují.

1. nahoře z leva:
Podhora,Winkler, Kadlec, Kolář, Kučera a Podhorová

uprostřed z leva:
Borecký,Novotný, Randus, Kouba, Hermann M.ml,Hermann T. a Bárta

dole z leva:
Hnilička,Pelechová,Hermann M.

trenér Martin Hermann


Fotogalerie

Láďa Bárta při randori.jpgTomáš Hermann nastupuje do obranné techniky.jpg


 

Zkoušky 9. - 5.kyu
Č. Budějovice

termín: 14.12.2019

Regionální seminář pro ČB
NH a TS
Č. Budějovice

termín: 14.12.2019

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Reg.seminář, Č.Budějovice

• vloženy propozice

více ... Kalendář, 4.12.2019

6.KP mládeže v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky
• vložena zpráva o soutěži

více ... Zpravodaj, 26.11.2019

Tiger Cup, Chomutov

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.10.2019

23. mistrovství ČR v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.5.2019

Národní přebor pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Kalendář, 8.4.2019

Kalendář akcí

• provedena aktualizace a doplnění kalendáře pro rok 2019

více ... Kalendář, 17.2.2019

Kalendář akcí 2019

• vložen návrh akcí na rok 2019

více ... Kalendář, 8.1.2019

5.Krajský přebor v AKJ Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 2.12.2018

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek