zpět

Národní seminář Allkampf-Jitsu

České Budějovice 21. března 2009

Allkampfisté prožili první letošní fyzicky náročný víkend

Rozmarné počasí neodradilo cvičence z ostatních klubů od návštěvy jihočeské metropole.

Byla sobota devět hodin ráno a do Sportovního klubu policie v Českých Budějovicích se začali sjíždět cvičenci bojového sportu Allkampf-Jitsu (AKJ) z různých měst. Proč? Konal se zde národní seminář Allkampf-Jitsu, který skončil v neděli zkouškami technických stupňů.

„Tento seminář se koná třikrát do roka. Žáci si mohou vybrat z nabízených pěti témat to, které je láká, případně ve kterém se chtějí zdokonalit. V tomto semináři nezáleží na pokročilosti žáků. Mají možnost vyzkoušet si cokoliv,“ řekl prezident AKJ Martin Matouš, držitel 5. Danu. „Po mezinárodním semináři je toto nejdůležitější akce,“ dodal Martin Matouš.

Všichni účastníci bedlivě sledovali výklad trenérů. Předváděné techniky si pak vyzkoušeli na vlastní kůži ve dvojicích. Trenéři mezi svými svěřenci procházeli a dívali se, zda žáci nemají s předvedenou technikou nějaké problémy. Ve chvíli, kdy si nějaká dvojice nevěděla rady, trenér se jim ochotně věnoval a znovu jim vše vysvětlil.

„Je tady spousta lidí z různých škol. Žáci mohou cvičit s různými partnery, vyzkouší si různé styly. Je to velmi přínosné v tom, že si mezi sebou předávají své zkušenosti,“ informoval prezident AKJ.

„První úsek tréninku je zatím bezva. Absolvovala jsem aplikaci technik u Pavla Hirsche. Musím říct, že je to přínos v mnoha směrech. Člověk si udělá širší obzor a odpoutá se od těch technik základních,“ prozradila spokojená allkampfistka Kristýna Tejmlová, která pochází z Kladna, ale přijela s klubem z Prahy. „Zítra tu budu taky, ale zkoušek se nezúčastním,“ dodala Kristýna.

„Dnes se mi to tady moc líbí. Můžu si procvičit nové věci. Staré věci jsem se doučil. Zítra zkoušky dělat budu,“ řekl desetiletý Vašek Kadlec, který se tomuto umění věnuje už třetím rokem. „Tenhle seminář se mi líbí. Zkoušky dělat nebudu,“ prohlásil jeho kamarád Jan Zágiba. „Honza zatím ještě nezvládá některé techniky, takže je chce dnes dopilovat a na zkoušky půjde příště,“ vysvětlil jeho tatínek Ladislav Zágiba, který se na seminář přišel podívat. „Seminář je fajn. Určitě jim to přináší něco nového. Pod špičkovými instruktory si procvičí základy a případně se naučí nějaké nové techniky. A dokonce si tady najdou i nové kamarády,“ dodal spokojený Honzíkův tatínek.

Trénovalo se celý den. A o tom, že to bylo pro zúčastněné náročné není pochyb. Zvlášť, když je hned v neděli čekaly zkoušky. Ale jak říká Martin Matouš: „Člověk si musí trochu sáhnout na dno svých sil a vyzkoušet si praktiky ve ztížených podmínkách. Fyzická únava se samozřejmě projeví, ale každý žák musí být připraven jak fyzicky, tak i psychicky. A když už si v boji myslí, že nemůže, vždy má ještě 40ti procentní rezervu.“ Před koncem sobotního semináře, který byl v šest hodin, se všichni plně věnovali přibližně dvacet minut meditaci a relaxaci.

„Celý den se vlastně trénuje tělo. Ale pro správný rozvoj člověka je nutné, aby bylo tělo v harmonii s myslí. Proto se celý tréninkový den zakončuje relaxací, která uvolňuje svaly, a meditací, která uvolní mysl člověka. Celá meditace vychází z buddhistického učení,“ objasnil důvod dvacetiminutové relaxace Martin Matouš.

Sobotní den zakončili večerním setkáním a posezením s přáteli. Toto setkání je také důležité, protože se rozvíjí přátelství mezi jednotlivci i mezi městy.

Sportovní víkend cvičenců tohoto bojového umění skončil v neděli. A to, již zmíněnými, zkouškami technických stupňů. „Zkoušky absolvují žáci, kteří jsou připravení, chtějí se zúčastnit a které trenér na zkoušku pustil,“ sdělil Matouš.

Celého tohoto víkendu se zúčatnilo kolem stovky lidí z jedenácti různých měst, například z Českých Budějovic, Mostu, Prahy, Chomutova. Z Písku přijeli dokonce allkampfisté z obou, tam fungujících, klubů.

 

Zkoušky od 15:00
Nové Strašecí

termín: 22.2.2020

Zkoušky od 15:00
Chomutov - TRC

termín: 25.1.2020

Regionální seminář AKJ
Chomutov - TRC

termín: 25.1.2020

propozice

Příměstský tábor
Chomutov - TRC

termín: 3.2. až 7.2.2020

propozice

Trenérský seminář AKJ
Chomutov

termín: 15.2. a 16.2.2020

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 8.1.2020

Kalendář akcí

• vloženy akce na rok 2020

více ... Kalendář, 2.1.2020

6.KP mládeže v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky
• vložena zpráva o soutěži

více ... Zpravodaj, 26.11.2019

Tiger Cup, Chomutov

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.10.2019

23. mistrovství ČR v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.5.2019

Národní přebor pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Kalendář, 8.4.2019

Kalendář akcí

• provedena aktualizace a doplnění kalendáře pro rok 2019

více ... Kalendář, 17.2.2019

Kalendář akcí 2019

• vložen návrh akcí na rok 2019

více ... Kalendář, 8.1.2019

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek