zpět

Letní soustředění Bojových umění

Věšín 25.7. – 1.8.2009

Do malebného prostředí Brdských lesů se i letos sjelo na 140 vyznavačů bojových umění z celé České republiky. Přivítal nás pěkně připravený areál s nově rekonstruovanými chatkami, velikou jídelnou, klubovnou, terasou a bazénem s“temperovanou“ vodou. Pod názvem temperovaná si každý může představit lecos, ale všichni, co již na soustředění byli, ví, že toto označení znamená hodně studená. Ovšem letos tato skutečnost nikomu nevadila, protože nám počasí přálo a chlazení po náročném tréninku přišlo velmi vhod.

Tréninkový den byl rozdělený do čtyř tréninků: dopolední od 10 do 12 hodin, odpolední od 15 do 17 hodin a večerní volný trénink od 19 do 20 hodin byl určen k procvičování toho, co jsme se přes den naučili a také pro ty, kteří se připravovali na zkoušky v závěru soustředění. Poslední trénink začínal ve 21 hodin, ale ten byl určen pouze pro nejvyšší technické stupně od 3.kyu. Děti do 13 let měli trénink zkrácený o půl hodiny a bylo dbáno na to, aby všichni dodržovali pitný režim a především polední klid a večerku, neboť díky horkému počasí bylo cvičení velice náročné. V pondělí a ve středu byl místo odpoledního cvičení volný program a tak mnozí již tradičně vyrazili do nedalekého aqua parku v Příbrami nebo hráli nohejbal, volejbal, stolní tenis, kulečník nebo jen tak odpočívali u bazénu.

Také v letošním roce byli pozváni hosté z různých bojových umění. Již tradičně přijel mezi nás trénovat mistr meče Vladimír Hotovec 3. Dan Kendo a Iaido. Jeho cvičení patří mezi nejnáročnější, ale také velmi zajímavé možnosti nahlédnout do umění Samurajů. Cvičení probíhá s dřevěnými meči „boken“ a „shinai“. Každý si muže zacvičit sestavy kata a dále pak v chráničích vyzkoušet souboj ve dvojicích. Dalším hostem byl také již poněkolikáté Matěj Novák mistr Ju Jitsu držitel 3. Danu a jeden z nejlepších učitelů Brazilského systému sebeobrany v ČR. Cvičenci si měli možnost vyzkoušet sebeobranu při napadení na krátkou vzdálenost, kdy je obránce zaskočen a na údery a kopy je již pozdě. Museli jsme řešit záludné situace a mnohdy jsme se jen stěží dostávali ze spárů protivníka. Celý trénink byl směřován na strategii pohybu v těch nejsložitějších situacích. Třetím hostem byl Zbyněk Goralczyk 4. Dan trenér sebeobrany zaměřené na taktiku pohybu při napadení a vyproštění se z útočné zóny agresora. Cvičení pohybu v nepřehledných situacích, kdy útočí jeden nebo více útočníků patřilo k jádru tréninkové jednotky.

Hlavní trenérem soustředění byl prezident Allkampf Jitsu ČR Ing. Martin Matouš 5. Dan, který připravil na toto soustředění velice zajímavé tréninky a motivační záležitosti pro všechny výcvikové skupiny rozdělené do věkových a technických kategorií. Jednou z nejzajímavějších součástí výcviku byl „Den kata“, kdy všichni cvičenci společně měli zacvičit 10800 kata ( povinných sestav) z Allkampf-Jitsu a karate od 7.00 do 21.00 hodin! Ohromné nasazení a houževnatost projevili všichni účastníci soustředění, každý přidal do společného „balíku“ kata co bylo v jeho silách. Všechny výkony se zapisovaly na velikou tabuli a každý poctivě zapisoval výkony. Ti nejmenší, co ještě sestavy neznají, alespoň nosili pití pro ty, co cvičili. Nezapisovala se jména, ale jen výkony, vše bylo anonymní a výkony se nikomu nesdělovaly, prostě každý zacvičil to, co zvládnul a zapsal to. Přesto se ví, že někteří borci se dostali přes magické číslo 300! Ti nejpilnější byli na cvičení nastoupeni již v 7 hodin a také proto bylo před 13 hodinou již zapsáno neuvěřitelných 6631 kata! a těsně po 18 hodině bylo zapsáno posledních několik sérií a konečný součet činil 11163 kata. Všichni měli dobrý pocit z podaného výkonu, dokázali jsme společně překonat původně plánovaných 10800 a někteří zřejmě cvičili za hranicemi svých možností, sami bez spolupráce ostatních by se jen velmi těžko k takovému výkonu odhodlali. Tento trénink byl velmi zajímavou zkušeností a také metodickým podnětem pro všechny trenéry.

Další zajímavou zkušeností bylo cvičení s mečem boken – Misogi, určený pouze pro dobrovolníky z řad trenérů a vyšších technických stupňů, kdy se cvičila společně technika seků v přísunu a odsunu v kuse 60 minut po 22 hodině na lesním palouku pod táborem. Opět záleželo nejen na fyzické a technické vyspělosti jednotlivých cvičenců, ale především na jejich psychické odolnosti a umění se soustředit na toto náročné cvičení.

Celé soustředění se připravovali někteří cvičenci na zkoušky, které úspěšně proběhly poslední den soustředění a prověřily připravenost všech účastníků.

Pro děti byl připravený program her a úkolů, které zajišťovali vychovatelé, kteří mají zkušenosti z vedení Skautingu. Součástí letošního soustředění byla již tradičně naučná stezka pro ty nejmenší, na které řeší různé situace a prokazují, že se na tréninku něco naučili. Mimo jiné poskytují první pomoc, pomáhají starší osobě, ale také se nesmí nechat nalákat od „vemlouvačů“, kteří děti lákají na bonbóny. Většina dětí se umí v těchto modelových situacích orientovat a tím se také připravují na možné životní situace, do kterých by se mohly někdy dostat.

Nad zdravím všech přítomných dohlížel zdravotník-záchranář, který spolupracoval s jednotlivými vedoucími škol, ze kterých měl vždy jeden celodenní službu, která bděla nad zabezpečením denního programu pro děti, úklidu, který byl hodnocen, ale především dodržováním hygieny, poledního a nočního klidu.

Během soustředění jsme zahájili přípravu na závody Allkampf-Jitsu Fighting v Německu 10.10.2009 a na další soutěže v karate, které nás ještě v letošním roce čekají. Týden utekl jako voda a již se těšíme na příští rok, že se zase, a to již podeváté, setkáme ve Věšíně.

Martin Hermann


Fotogalerie

01.jpg02.jpg03.jpg

04.jpg05.jpg06.jpg


fotky z Věšína - 1.den

fotky z Věšína - 2.den

fotky z Věšína - 3.den

fotky z Věšína - 4.den

fotky z Věšína - 5.den

fotky z Věšína - 6.den

fotky z Věšína - 7.den

 

Zkoušky od 15:00 - zrušeno
Plzeň

termín: 30.5.2020

Národní seminář AKJ
Chomutov

termín: 6.6.2020

propozice

URČENO POUZE PRO DOSPĚLÉ, INSTRUKTORY A TRENÉRY. KAPACITA OMEZENA NA 50 OSOB

Zkoušky 9. - 1.kyu
1. a 2.Dan
Chomutov

termín: 7.6.2020

Letní soustředění AKJ ČR a Fighting
Kounice (Zruč nad Sázavou)

termín: 1.8. až 8.8.2020

propozice

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Národní seminář AKJ, Chomutov

• zprovozněna on-line registrace
• vloženy propozice
URČENO POUZE PRO DOSPĚLÉ, INSTRUKTORY A TRENÉRY. KAPACITA OMEZENA NA 50 OSOB

více ... Kalendář, 21.5.2020

Kalendář akcí

• Do odvolání se ruší všechny akce Allkampf-Jitsu Česká Republika. Akce Kalendáře budeme obnovovat až pomine Nouzová situace v našem státě a bude to zdravotně a společenský přijatelné.

více ... Kalendář, 12.3.2020

Regionální seminář Nové Strašecí

• vložen článek do zpravodaje

více ... Zpravodaj, 24.2.2020

pravidla Fighting

• došlo k aktualizaci pravidel pro fighting, fighting fullcontact, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 19.2.2020

pravidla Fighting

• vložena nová verze pravidel pro fighting, lowkick, grappling, duo system a hard kata

více ... Fighting, 10.2.2020

Letní soustředění AKJ, Kounice

• zprovozněna on-line registrace

více ... Kalendář, 5.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020
• letní soustředění - vloženy propozice

více ... Kalendář, 3.2.2020

Kalendář akcí

• aktualizace akcí na rok 2020

více ... Kalendář, 20.1.2020

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek