zpět

Allkampf-Jitsu German Open 2010

Swabmunchen, 8.5.2010

Jihočeši vybojovali celkem sedmnáct medailí

V sobotu 8.5.2010 se konala v bavorském Schwabmunchenu mezinárodní soutěž v bojovém umění Allkampf-Jitsu. Soutěžilo se v tradičních disciplínách sebeobranného systému: kata (povinné sestavy), randori (sebeobrana ve dvojici) a tameshiwari (přerážení dřevěných desek o rozměrech 30x30 cm a šířce od 1,5 cm v dětských kategoriích až po 3 cm v kategorii muži). V tomto závodě se utkalo 117 závodníků z Německa a ČR. Zápasy probíhaly na třech zápasištích a byly rozděleny podle jednotlivých věkových a technických kategorií. Každá disciplína byla hodnocena zvlášť a po skončení všech disciplin byl v každé kategorii vyhlášen absolutní vítěz.

Do jihobavorského městečka Schwabmunchen jsme dorazili již v pátek po únavné cestě (stavební uzávěry a komplikovaný dálniční uzel mezi Mnichovem a Augsburgem) po 21 hodině večerní. Ubytováni jsme byli v tělocvičně místního oddílu. Reprezentaci ČR tvořili pouze Jihočeši z oddílů Bojových umění SKP České Budějovice a TJ Karate Nové Hrady.

Ráno jsme se přesunuli do Bayersporthalle, kde se již na soutěž připravovali první závodníci z řad dětí. V 10 hodin byl slavnostní nástup všech závodníků a byl mu osobně přítomen president European Budo Centra a zakladatel stylu pan Jakob Beck, který pozdravil účastníky soutěže a popřál jim štěstí v soutěžním klání. Po slavnostním nástupu začal závod soutěžemi dětí, soutěž dospělých přišla na řadu v odpoledních hodinách.

V kategorii dětí do čtrnácti let překvapil benjamínek našeho týmu Adam Baran, který zvítězil v disciplíně randori a v tameshiwari získal 3. místo v kategorii KO3A. Jirka Tuček v kategorii JM1 junioři vybojoval 2. místo v tameshiwari skvělým skokem přes pět na zemi ležících cvičenců s perfektním zakončením- zlomenou deskou. Juniorka Denisa Patricie Bošanská uspěla, když svojí vydařenou kata vybojovala 1. místo, v dalších dvou disciplínách byla do pátého místa a tato výborná umístění v jednotlivých disciplínách jí bodově vynesla na celkové 2. místo v kategorii JW 1.

Mezi muži v kategorii HB (do 3. kyu) se prosadil Ivica Draganov, který i přes to, že tyto závody byly jeho premiérou, dokázal využít dlouhodobou tréninkovou přípravu. Ziskem 2. místa v disciplínách tameshiwari a randori a 3. místa v disciplíně kata se umístil na pěkném 2. místě za německým reprezentantem. Martin Hermann ml. se střetl v kategorii muži HA (od 2.kyu) s elitou německého týmu. Již po disciplíně tameshiwari, kdy tento osmnáctiletý závodník přelétl osm na zemi ležících lidí a získal 3. místo za německými šampióny Jurgenem Loningem a Andreasem Eiselem, bylo zřejmé, že je v dobré formě. V dalších dvou disciplínách se umístil na čtvrté pozici a to mu přispělo k zisku celkového 3. místa v silné konkurenci. V kategorii muži A/S (nad 40 let) zvítězil Martin Hermann po zisku 1. místa v kata a dvou 2. míst v disciplínách tameshiwari a randori. V téže kategorii vybojoval Pavel Strnad ve všech třech disciplínách 3. místo a také se celkově umístil na třetí pozici.

Tato soutěž byla zkouškou, která prověřila část našich reprezentantů před nadcházejícím Mistrovstvím ČR.


Fotogalerie

Denisa cvičí kata Empi 1. místo.jpgDenisa provádí podmet sebeobrany AKJ.jpgJihočeský tým: zleva Baran;Tuček;Bošanská;Hermann;Hermann ml.;Strnad a Draganov.jpg

M.Hermann ml.dokončuje přehoz při Randori.jpg05.jpg06.jpg

07.jpg08.jpg09.jpg

10.jpg11.jpg12.jpg

13.jpgTvrdá technika v kata Jion.jpg


 

Národní seminář AKJ
Č.Budějovice

termín: 23.3.2019

propoziceprogram

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ
Most

termín: 6.4.2019

propozice

Czech Open Fighting
Kolín

termín: 13.4.2019

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Nár.seminář, Č.Budějovice

• vložen aktualizovaný program semináře

více ... Kalendář, 21.3.2019

Nár.seminář, Č.Budějovice

• vložen program semináře

více ... Kalendář, 18.3.2019

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ, Most

• zprovozněna on-line registrace jednotlivců

více ... Kalendář, 19.2.2019

Kalendář akcí

• provedena aktualizace a doplnění kalendáře pro rok 2019

více ... Kalendář, 17.2.2019

Nár.seminář, Č.Budějovice

• zprovozněna on-line registrace
• vloženy propozice

více ... Kalendář, 16.2.2019

Národní pohár pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy propozice

více ... Kalendář, 10.2.2019

Kalendář akcí 2019

• vložen návrh akcí na rok 2019

více ... Kalendář, 8.1.2019

5.Krajský přebor v AKJ Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 2.12.2018

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

email: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek