zpět

Sportovní klub policie obhájil titul Mistra republiky
v Allkampf Jitsu

Rekordní počet závodníků na soutěži v sebeobraně v Českých Budějovicích.

V sobotu 18.5.2013 se na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích konalo 17. Mistrovství ČR v sebeobranném systému Allkampf-Jitsu, na které byl přihlášen rekordní počet 192 závodníků ze všech bojových škol z České republiky a také závodníci ze dvou škol Allkampf-Jitsu z Německa. Pořadatelé z oddílu Sebeobrany SKP České Budějovice za významné finanční pomoci sponzorů a podpory Jihočeského kraje připravili pro závodníky krásně vyzdobenou sportovní halu, ve které byly umístěny tři tatami - zápasiště, na kterých po celý den probíhaly jednotlivé discipliny soutěže.

Soutěž v bojovém umění Allkampf-Jitsu se skládá ze třech disciplin - kata, randori a tameshi wari, kdy se body dosažené v jednotlivých disciplinách sčítají a konečný součet nakonec určí pořadí jednotlivců. V disciplině kata jsou předváděny sestavy, jež znázorňují boj proti imaginárním útočníkům a závodník je musí zacvičit co nejpřesněji. V randori obránce provádí čtyři sebeobranné techniky, z nichž jedna je proti ozbrojenému útočníkovi a hodnotí se zde rychlost reakce obránce a také provedení sebeobranných technik. Tameshi wari patří k tradičním prvků Allkampf-Jitsu a je divácky nejatraktivnější disciplinou. Jedná se o přerážení plastových desek, které jsou rozlišeny barevně a také se liší pevností (pro dětské kategorie žlutá, tato představuje 1,5 cm dřeva, zelená pro juniorky - 2 cm, hnědá pro juniory a ženy a nejtěžší černá 3 cm), hodnotí se technika přerážení a přesný zásah desky. Vrcholem soutěže je pak soutěž tříčlenných týmů, kdy se kromě synchronizovaných kata a tameshi wari soutěží v boji - embu. Zde se jedná o obranu jednoho z členů týmu proti dvěma útočníkům - dalším členům týmu. V této náročné disciplině se hodnotí zejména reálnost a logická návaznost jednotlivých sebeobranných technik.

Samotná soutěž začala slavnostním nástupem všech účastníků, ředitel soutěže Martin Hermann zde přivítal závodníky i diváky a závodníkům popřál mnoho štěstí ve sportovním klání, dále pak promluvili čestný host krajský radní Mgr. Antonín Krák a prezident Allkampf-Jitsu ČR a hlavní rozhodčí soutěže Martin Matouš. Poté se sportovní halou rozezvučel nádherný hlas operní pěvkyně Petry Kubíkové, která zazpívala Českou státní hymnu.

Početné pole startujících bylo rozděleno do jednotlivých kategorií podle stáří a získaného stupně technické vyspělosti soutěžících (barevné pásky na kimonu) od dětí až po dospělé závodníky. Celé klání nastartoval tzv. „Turnaj bílých pásků“, ve kterém soutěžili nejmladší bojovníci v disciplině randori. Tohoto turnaje se mohou zúčastnit děti již od 5-ti let, které nemají získaný stupeň technické vyspělosti (barevný pásek na kimonu). Dále se pokračovalo soutěží mladších žáků, kteří závodí rovněž pouze v disciplině randori a starších žáků, kteří již soutěží ve dvojboji – randori a tameschi wari. Soutěže se zúčastnilo přes 100 malých bojovníků a lze říci, že všichni předvedli skvělé sportovní výkony a zaslouží velikou pochvalu za to, že celý rok pod vedením svých trenérů pilně trénovali. V kategorii D0a zvítězil Marek Rolínek a druhé místo získal Tomáš Balko (oba z TJ Nové Hrady), třetí místo v této kategorii obsadil Jiří Šilinger z SKP ČB, v kat. D0b obsadila třetí místo Vladimíra Prokopcová (SKP ČB), v kategorii D1a zvítězil Adam Zeman (TJ N.Hrady), druhé místo v této kat. obsadil Tomáš Domín (SKP ČB), v kategorii D1b získala druhé místo Adéla Zemanová a třetí místo obsadila Eliška Rolínková (obě z TJ N.Hrady), v kat.D2b získala druhé místo Zuzana Růžičková a třetí místo v téže kategorii Blanka Bušková (obě z SKP ČB - AKJ Trhové Sviny), v kat. D2c obsadili třetí místo Stanislav Svoboda (SKP ČB) a David Mrkvička (SKP ČB - AKJ T.Sviny), v kat. D3a získal druhé místo Martin Peka a třetí pozici obsadil Jan Novotný (oba z SKP ČB), v kat. D3b zvítězila a titul Mistryně ČR v AKJ Andrea Krebsová, stříbrnou medaili vybojovala Barbora Neubauerová (obě z SKP ČB).

Odpoledne soutěž dále pokračovala soubojem juniorů, juniorek, dospělých závodníků a soutěží družstev. Zde byly k vidění vynikající sportovní výkony, a to zejména v divácky atraktivních disciplinách tameshi wari a randori. Jsme velice rádi, že se naši závodníci ve velice tvrdé konkurenci neztratili a získali pro náš oddíl řadu cenných kovů.

V kategorii JI1 vybojoval druhé místo Tomáš Hermann (SKP ČB), v kat. JY2 získala druhé místo Patricie Reisnerová a třetí místo obsadila Tereza Cempírková (obě z SKP ČB), v kat. M0 obsadil třetí místo Lukáš Pavlík (TJ N.Hrady), kat.M1 získal druhé místo Zbyněk Vítovec (SKP ČB), v kat. M2 obsadil druhé místo René Friedrich a třetí místo získal Jaroslav Horský (oba z SKP ČB), v kat.M3 zvítězil a titul Mistra ČR v AKJ vybojoval Ladislav Bárta (TJ N.Hrady), v kat. S1 získal druhé místo Michal Strnad a třetí místo obsadil Miroslav Pudivítr (oba z SKP ČB), v kat. Ž1 zvítězila a titul Mistryně ČR v AKJ vybojovala Magda Pelechová (TJ N.Hrady), druhé místo získala Denisa Patricie Bošanská (SKP ČB). V soutěži týmů obsadil první místo tým SKP ČB ve složení René Friedrich, Jaroslav Horský a Ivica Draganov.

Díky výborným výkonům všech našich závodníků jsme zvítězili v soutěži jednotlivých bojových škol a Oddíl Sebeobrany Sportovního klubu policie České Budějovice se tak stal nejúspěšnější školou sebeobranného systému Allkampf – Jitsu v České republice.

Veliké díky patří všem našim sponzorům, bez kterých by nebylo možné tuto velkou sportovní událost zorganizovat. Generálním sponzorem tohoto mistrovství byla Bezpečnostní služba PS Patrol České Budějovice, mediálním partnerem bylo Hitrádio Faktor České Budějovice a Jihočeská televize. Mezi další významné sponzory patřil Krajský úřad Jihočeského kraje, který poskytl příspěvek na reprezentaci kraje.

 

Seminář pro trenéry a Dan
Vrbno (Strakonice)

termín: 31.8. a 1.9.2019

propozicepropozice ke střelnici

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Seminář pro trenéry a Dan, Vrbno (Strakonice)

• zprovozněna on-line registrace
• vloženy propozice

více ... Kalendář, 25.8.2019

23. mistrovství ČR v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.5.2019

Národní přebor pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Kalendář, 8.4.2019

Kalendář akcí

• provedena aktualizace a doplnění kalendáře pro rok 2019

více ... Kalendář, 17.2.2019

Kalendář akcí 2019

• vložen návrh akcí na rok 2019

více ... Kalendář, 8.1.2019

5.Krajský přebor v AKJ Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 2.12.2018

17.MČR Fighting AKJ, Plzeň

• vloženy výsledky jednotlivců a škol

více ... Zpravodaj, 4.11.2018

Tiger Cup, Chomutov

• vložení výsledky

více ... Zpravodaj, 7.10.2018

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek