zpět

Letní soustředění Allkampf-jitsu

Věšín 27. 7. až 3. 8. 2002

Fakta jsou taková: letní soustředění se letos uskutečnilo, jako již tradičně, na přelomu července a srpna, tedy 27. 7. - 3. 8. 2002. Změnilo se ovšem místo konání a to asi určitě k lepšímu. Rekreační oblast ve Věšíně je obklopena brdskými lesy, krásnou přírodou, když se nadechnete, vnímáte čistotu vzduchu a dokonce jeho vůni. Jediný týden o prázdninách bylo krásné počasí a byl to právě týden našeho soustředění. Bylo nádherné vidět se znovu se známými lidmi a prožívat skvělou atmosféru. Bydleli jsme v chatkách po čtyřech, někteří v chatkách větších a nebo ve zděné budově v pokojích po dvou. Po úvodních organizačních formalitách jsme se ubytovali a odpoledne už začal první trénink. Schéma tréninku odpovídalo převážně přípravě na blížící se závody ve Fightingu, o nichž se dozvíte podrobnosti v prosincovém čísle Zen Senu. Lidé byli jako již tradičně rozděleni do několika skupin podle technických stupňů a ke každé skupině byl přiřazen jeden kvalifikovaný trenér. Abych jim neupřela jejich zásluhy, dovolím si jim jmenovitě poděkovat za trénování: Martin Matouš, Pavel Hirsch, Martin Hermann, Petr Hermann, Tomáš Hrnčál a jako hosté Hannes Hintermayr, Roman Kohoutek a Karel Kolerus Denně byly tři tréninky, dopoledne dvě hodiny, odpoledne taktéž a večer hodina. Kromě Allkampfu jsme si zacvičili také Karate, Taekwondo, Aikido a Bo-Jitsu. Bohužel sešlo z tréninků Iaido, protože vyučující Vláďa Hotovec se v den tréninku telefonicky ozval s velmi nepříjemnou zprávou - zlomil si palec u nohy. Vše jsme ale operativně vyřešili a o Iaido jsme nakonec také nepřišli. Večerní tréninky byly spíše meditačního rázu. Na výběr bylo v podstatě ze tří témat, Iaido, Ki, Zazen. O Zazen byl eminentní zájem a bylo v podstatě nemožné dát všem to, co potřebují. Zazen lze praktikovat v malém počtu lidí ale ne v takové "tlupě". Přesto byli účastníci spokojeni. Po náročném dni byla toto jediná tréninková aktivita, při které byl pohyb nežádoucí. Další novou věcí byla možnost vyzkoušet léčebnou kúru Reiki. Každý večer se mohli objednat dva lidé. O Reiki jsme si psali v druhém vydání časopisu Zen Sen.

Tábor jsem sdíleli s lučištníky a jak už to mezi příznivci bojových umění bývá, seznámili jsme se a rozhodli se vyzkoušet navzájem své sporty. I chopili se Allkampfáci luků a druhý den se zase role obrátili a lukostřelci si vyzkoušeli základní chvatové techniky. Bylo to příjemné zpestření. Kromě cvičení jsme se věnovali pobytu u bazénu. Tam nás smělo být maximálně deset, což se nám nejdříve moc nelíbilo ale jakmile jsme poznali teplotu vody, nedělalo nám to žádný problém. Byla tu i možnost zahrát si kulečník a jiné podobné hry, volejbal nebo stolní tenis, k dispozici byla i restaurace a pro noční ptactvo ještě klubovna. Oproti pobytu v Koutu na Šumavě jsme zde směli mít i pejsky, což je fakt zcela neopomenutelný.

Předposlední den se jako už tradičně konaly zkoušky a ač všichni neudělali, pořád byla naprostá většina těch, kteří uspěli. Dodatečně gratuluji.

Ani jsme se nenadáli a nadešel poslední den soustředění. Plni krásných zážitků jsme se rozjeli vstříc zase každodenním povinnostem.

 

Tiger Cup Chomutov (3.kolo)
Fighting
LowKick
Ne Waza
Duo System
Kata
Chomutov

Tiger Cup Chomutov (3.kolo):br:Fighting, LowKick, Ne Waza, Duo System, Kata

termín: 19.10.2019

plakát

MĚSÍČNÍ E-KURZ
BEZPEČNĚ VE MĚSTĚ
ZDARMA!

Vložte jméno a email do formuláře a dostávejte celý měsíc návody, doporučení, řešení a strategii, jak se vyhýbat rizikům dnešních měst a jak předvídat nebezpečí.

ZAREGISTRUJTE SE!

*Email:
Jméno:
  
Vaše data jsou v bezpečí
SmartEmailing.cz

Naše videa

kanál: YouTube

Aktuality

Kalendář akcí

• aktualizace kalendáře - změna termínu Tiger Cupu

více ... Kalendář, 2.9.2019

Tiger Cup Chomutov

• vložen plakát

více ... Kalendář, 2.9.2019

23. mistrovství ČR v AKJ, Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 19.5.2019

Národní přebor pro děti a mládež v AKJ, Most

• vloženy výsledky

více ... Kalendář, 8.4.2019

Kalendář akcí

• provedena aktualizace a doplnění kalendáře pro rok 2019

více ... Kalendář, 17.2.2019

Kalendář akcí 2019

• vložen návrh akcí na rok 2019

více ... Kalendář, 8.1.2019

5.Krajský přebor v AKJ Č.Budějovice

• vloženy výsledky

více ... Zpravodaj, 2.12.2018

17.MČR Fighting AKJ, Plzeň

• vloženy výsledky jednotlivců a škol

více ... Zpravodaj, 4.11.2018

Oficiální kontakt pro ČR

Ing. Martin Matouš

prezident Allkampf-Jitsu Česká republika

licenční zkušební komisař do 2.Danu AKJ

6.Dan Allkampf-Jitsu

724 701 942

e-mail: Martin Matouš

ChomutovČeské BudějovicePlzeňMilevskoMostNové HradyPísek
Stará BoleslavDomažliceBrnoStrakoniceTrhové SvinyNové StrašecíJaroměř
Vodňany

© Allkampf-jitsu ČR 2008

Zpět na začátek